Майко мила! Черно море вкара 18 гола на Добруджа в 2 мача

0
-
-

Отборът на Черно море записа разгромна победа срещу тима на Добруджа на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост. В мач от 6-ия кръг на Елитната група до 15 години, момчетата на Тодор Каменов разпиляха добричлии с 12:0. В двете полувремена “моряците” вкараха по шест гола.

Цели четири попадения реализира Кристиян Евдокиев, а по два записаха Георги Пасков и Васил Стойков. Пламен Аршев, Петър Маринов, Георги Венциславов и Александър Киров се разписаха по веднъж.

В следващия кръг варненци гостуват на Локомотив Пловдив.

Съставът на Черно море: Антоан Манасиев, Димитър Павлу, Йордан Тосков, Георги Венциславов, Борис Стойков, Пламен Аршев, Даниел Георгиев, Кристиян Стоянов, Георги Пасков, Петър Маринов, Кристиян Иванов (Валентин Димитров, Александър Киров, Ваисл Стойков, Боян Вълчев, Мартин Стелянов).

Черно море разгроми Добруджа с 6:0 в мач от VI кръг на Елитната група до 17 години, игран на стадион „Корабостроител” под Аспарухов мост. „Моряците” са на второ място в класирането с актив от 16 точки (пет победи и равен) и голова разлика 16:3.

Домакините започнаха по-активно и в 5-ата минута Марин Петков уцели гредата. В 15-ата Мартин Илиев центрира и този път Марин Петков е точен с глава – 1:0. В 25-ата минута вратарят на Черно море Денислав Стойчев спаси дузпа. Последваха пропуски на „моряците” Жечко Йорданов Радослав Петров.

В 32-рата минута Берк шутира от около 20 метра и след рикошет топката влезе в мрежата – 2:0.

Второто полувреме започна с нови пропуски на Черно море – на Жечко Йорданов и Марин Петков. В 60-ата минута Марин Петков направи резултата класически от дузпа, а след две бързи попадения на Жечко Йорданов в 75-ата и 82-рата минута Черно море се откъсна с 5:0.

В 90-ата минута след пробив и прецизно подаване на Костадин Кехайов Марин Петков оформи своя хеттрик и крайното 6:0.

В следващия кръг на 12 септември „моряците” гостуват на Локомотив в Пловдив.

Съставът на Черно море: Денислав Стойчев (75 – Ангел Дочев), Симеон Николов, Валентин Касабов, Симеон Савов (75 – Делян Илиев), Мартин Илиев (46 – Костадин Грахльов), Стефан Димов (60 – Толга Мюрвет), Берк Бейхан, Жечко Йорданов, Берхи Кешкерян, Радослав Петров (60 – Симеон Цветанов), Марин Петков.