Берое с убедителна победа над Спартак Плевен

qmbol beroe
Снимка: НБЛ
-
-

Берое записа 16-та си победа в редовния сезон на Националната баскетболна лига, след като се наложи убедително над Спартак Плевен със 100:78. По този начин старозагорци се изравниха с Балкан на второто място в класирането, но са и с мач по-малко. Победата с добра игра и убедителен резултат бе важна за тима с оглед неуспешното представяне във Финалната четворка на Балканската лига.В отсъствието на контузените Джеймс Уайт, Николай Стоянов и Николай Титков, треньорското ръководство на Берое разполагаше с ограничена ротация за днешната среща. Двубоя започнаха Конър Франкамп, Тре Когинс, капитанът Тихомир Желев и Терънс Дженингс, а от скамейката сериозен принос за успеха имаха Сашо Янев и Пол Милър. Впоследните 3 минути на срещата в игра се появи и младата надежда на старозагорския баскетбол Михаил Комбаков. Заключителната четвърт на двубоя бе наслада за публиката в Общинска спортна зала Стара Загора. Гардът на гостите видимо спадна, а далечната им стрелба бе потресаваша едва надмина 20% успеваемост. Без напрежение в последните минути „зелените“ доиграха срещата, а Евгени Василев фиксира крайното 100:78.Най-резултатен за Берое традиционно бе Конър Франкамп с 20 точки и 7 асистенции, Тре Когинс добави 18, а Сашо Янев се отчете с 14 точки и 8 борби. За гостите центърът Николай Върбанов се отличи с дабъл-дабъл от 23 точки и 10 асистенции.В неделя от 18.00 часа Берое гостува на Ямбол.