Златински и Университатя на полуфинал за Купата (ВИДЕО)

0
universitata
-
-

Бившият национал Христо Златински беше титуляр за Университатя при победата с 1:0 над Динамо Букурещ в дербито от четвъртфиналите за Купата на Румъния. Българският халф получи жълт картон, а единствения гол в мача вкара Николае Банку в 56-ата минута. По този начин Университатя се присъедини към вече класиралите се за полуфиналите Газ метан и АФК Херманщад, който сензационно елиминира гранда Стяуа след успех с 3:0. Последният четвъртфинал между Ботошани и Поли Яши ще се играе на 13-ти март.

В радостта си след гола фен на Университатя събу обувката си и я хвърли на терена. След края на мача в съблекалнята на тима от Крайова веселбата стартира на фона на популярни фолк хитове.

Поражението означава, че Динамо няма да играе в евротурнирите през следващия сезон. “Червените кучета” не попаднаха в първата шестица след края на редовния сезон и ще се включат в плейофната група на борещите се да не изпаднат от елита.