90 минути не стигат за успех над Мъри за Купата

0

Станимир Стоилов ще изведе днес за 19-ти път Левски в мач от турнира за Купата на България. Трудно е да се повярва, че Мъри ще загуби точно днес и то срещу втородивизионен тим, какъвто е столичният Септември, пише „Мач Телеграф“. Но и срещу доста по-силни Стоилов се представя традиционно добре в този турнир. Статистиката му в него показва, че досега той няма загуба в редовното време. Едното от двете му отпадания като наставник на „сините“ бе след продължения, в второто след дузпи.

Единственият мач, в който противникът вкара повече голове от неговия Левски в игровото време, бе през пролетта на 2006-а. Тогава в осминафинал „сините“ отстъпиха срещу Черно море но „Tича“ с 2:3, а редовните 90 минути приключиха при 2:2. В продълженията Левски остана с души, след като Станислав Ангелов се контузи тежко и напусна с бинтована глава, а Стоилов вече бе извършил трите си смени. В 108-ата минута бившият защитник на „сините“ Веселин Вачев донесе успеха на „моряците“.

Другото отпадане на Стоилов от турнира с Левски – през 2007/08, беше след дузпи. Това стана на четвъртфиналите от Литекс в Ловеч. Двубоят завърши 0:0 след 120 минути игра, а при дузпите „оранжевите“ биха с 4:3.

През сезоните 2004/05 я 2006/07 Левски на Стоилов спечели Купата, като малко по-впечатляващ бе първият път, когато го направи с 6 победи от 6 мача. Два сезона по-късно в цели фази „сините“ минаха през продължения, а при един от тях трябваше да стигнат и до дузпи.

Така балансът на Стоилов с Левски в турнира досега включва 15 победи, 2 равенства и само една загуба. Трябва да отбележим, че той се представя отлично и с другите два тима, на които бе начело. С Литекс той спечели Купата през сезон 2008/09. Пет години по-късно пък изведе Ботев до финала след 19 години пауза, но загуби от Лудогорец с 0:1 в Бургас.