0
Снимка: facebook.com/lokomotivplovdiv
-
-

Интересна тенденция се забелязва в мачовете на Берое от втората фаза на първенството. И тя е всичко за „зелените“ да се решава в заключителните секунди наа двубоите. В четири от петте мача в тази група дотук се получи така. Става дума за тези между 28-я и 31 -я кръг.

На 21 април „зелените“ измъкнаха 1:1 срещу Локомотив Пд на „Лаута“, припомня „Мач Телеграф“. Тогава в последната минута на мача Генадий Ганев спаси дузпа на капитана на домакините Митко Илиев.

В следващия мач – домакинството срещу Арда обаче в последната минута на беройци не им провървя. Пак бе отсъдена дузпа срещу тях, но този път Ганев не успя да спаси. Тонислав Йорданов вкара и останалите с човек по-малко на терена кърджалийци изравниха за 2:2.

Точно обратното стана в следващия мач – визитата на ЦСКА 1948. Тогава тимът на Хубчев бе с човек по-малко след изгонването на Тунгара, но въпреки това в 90-ата минута чрез Алиун Фал изравни за крайното 2:2.

Пак сенегалският нападател донесе радост в края и в предишния 31-и кръг, когато осигури победата с 1:0 срещу Локо Пд под Аязмото.

Така дотук 90-ата минута е съдбоносна за Берое, а в повечето пъти е щастлива. Остава да видим дали и днес в Кърджали всичко ще се реши в самия край и в чия полза.