9 от Нефтохимик победиха Черноморец при младшата

0
neftohimik mladsha chernomoretz mladsha
-
-

Нефтохимик завърши първенството за юноши младша възраст с победа над Черноморец. Днес, на стадион Българово, „шейховете“ надделяха над градския си съперник с 3:2. Преди началото на двубоя на капитана на тима Румен Фратев бе връчена шампионската купа, която Нефтохимик си извоюва предсрочно.

Резултатът се реши още през първото полувреме, когато бяха отбелязани и петте попадения в срещата. Денис Иванов откри за домакините, след ъглов удар. Малко след това аванса на „шейховете“ удвои Богослав Петков, след асистенция на Мариян Димитров. „Акулите“ намалиха резултата, възползвайки се от грешка в защитата, но отговорът на Нефтохимик не закъсня. За 3:1 се разписа Румен Фратев. Малко преди края на първата част „шейховете“ допуснаха колективна грешка в отбраната, която доведе до втория гол на гостите.

Още в началото на полувремето момчетата на Милен Христов останаха с девет човека на терена и въпреки това удържаха победата. В 50-та минута, след втори жълт картон и съответно червен, теренът напусна Мариян Вълчинов. Десет минути по-късно го последва и Милен Раев, заради директен червен картон. Дори сериозното числово преимущество не помогна на „акулите“ да променят резултата.