9 от Гигант измъчиха ЦСКА-София, но отпаднаха!Драма с 16 дузпив Съединение(ВИДЕО)

0
gigant tsska sofia
-
-

Гигант Съединение очаквано не можа да спре,но измъчи ЦСКА-София. Двата отбора завършиха при резултат 1:1 след 120 минути борба в шестнайсетинафинал за Sesame Купа на България. Победителят бе определен с дузпи,въпреки,че домакините играха през продълженията 30 минути с двама души по-малко! Драма с цели 16 дузпи донесе победата на червените!Мачът започна в 12:00 часа по обяд, а главен съдия бе Димитър Димитров от Перник.

ЦСКА-София създаде първите си реални голови положения още в първите пет минути. Първо Кареасо не успя да стигне до удар от добра позиция, а топката бе избита в корнер. След изпълнението Бисмарк засече с глава, а впоследствие Назон отклони топката в гредата от няколко метра. Две минути по-късно хаитянинът стреля с глава, но беше доста неточен в опита си да намери очертанията на вратата.

В 31-вата минута домакините имаха страхотна възможност да шокират столичния тим. Жилов се справи с няколко футболисти на ЦСКА – София и стреля силно към близкия ъгъл, но кълбото срещна външната страна на мрежата.

Малко след това Йоан Бауренски изведе Назон по страхотен начин зад гърба на защитата на Гигант. Нападателят се озова очи в очи с Цветан Тодоров, но изстрелът му бе отразен от стража на домакините. Нападателят можеше да подаде към Станислав Шопов, който да се разпише в опразнената врата, но не го направи и резултатът се запази непроменен.
4-ри минути преди почивката столичани не реагираха добре при една висока топка, от което се възползва Здравков на левия фланг. Играчът с №21 на гърба успя да отправи подаване в наказателното поле, с което Матай се размина, а зад гърба му дебнеше Стайков, който на полупразна врата успя да открие – 1:0.
На почивката Саша Илич направи кардинални промени, вкарвайки в игра цели четирима футболисти – Джонатан Линдсет, Браян Морено, Маурисио Гарсес и Лазар Туфегджич. Един от свежото каре – Гарсес, веднага излезе на чиста позиция срещу Цветан Тодоров, но стражът на домакините отрази.

Десетина минути след началото на втората част Бисмарк тръгна на скорост срещу няколко бранители на Гигант, а един от тях – Васил Василев, го фаулира грубо и получи втори жълт и съответно червен картон. При изпълнението на свободния удар малко раздели Джонатан Линдсет от изравнително попадение.
Малко повече от четвърт час преди изтичането на редовното време „червените“ най-после изравниха. Морено избяга на отбраната на Гигант и остана сам срещу Тодоров. Първият удар на колумбиеца бе спасен, но при добавката латиносът прати кълбото в мрежата за 1:1.В 5-ата минута от добавеното време Райко Алов влезе много грубо в краката на Лазар Туфегджич и той също получи втория си жълт картон, с което остави своя отбор с 9 души на терена.
Със старта на продълженията Антонов и Бисмарк разиграха добре, като ганаецът намери място за изстрел, но опитът му спря в левия стълб. Нападателят имаше още един шанс за отбелязване, но от броени метри не намери вратата. Минути по-късно и Гарсес се отчете с пропуск, след като надскочи бранител в жълто и стреля с глава, ала в аут.

Второто 15-минутно продължение също започна с шанс за ЦСКА. Линдсет качи топката на главата на Туфегджич, но Тодоров улови изстрела на сърбина.В края на първото продължение Гарсес бе оставен непокрит на страхотна позиция, но с глава не намери очертанията на вратата.

Илиан Антонов също имаше възможност да се разпише, но и този път Цветан Тодоров блесна с добро спасяване. 5 минути преди края на продълженията Мено Кох стреля опасно от близко разстояние, но изпрати кълбото над напречната греда.

Гигант Съединение: 1 Цветан Тодоров, 4 Васил Василев, 14 Иван Скерлев, 3 Райко Алов, 21 Красимир Здравков, 11 Никола Марин, 24 Георги Стайков, 23 Свилен Щерев, 18 Аурел Мусай, 10 Здравко Жилов, 9 Георги Мавродиев

Наставник: Георги Мечечиев

ЦСКА: 25 Димитър Евтимов, 2 Юрген Матай, 4 Мено Кох, 19 Иван Турицов, 13 Галин Минков, 20 Йоан Бауренски, 8 Станислав Шопов, 26 Марселино Кареасо, 2 Александър Бучков, 17 Бисмарк Чарлс, 9 Дюкенс Назон