9 от Флуминензе спечелиха нова купа,бивш голмайстор на ЦСКА-София се размина с трофей(ВИДЕО)

0
fluminenze

Флуминензе спечели Рекопа Судамерикана, след като победи еквадорския ЛДУ Кито с 2:0 в реванша на „Маракана“ и по този начин с общ резултат 2:1 завоюва трофея, за който играят победителите в последните издания съответно на Копа Либертадорес и Копа Судамерикана. В герой за бразилския клуб се превърна Йон Ариас, който вкара и двата гола, донесли първи трофей на отбора му за годината.

Флуминензе доминираше тотално над своя съперник, като в 41-ата минута вратарят на гостите Александър Домингес трябваше да спасява удар по земя на Херман Кано.В 53-ата минута Джон Кенеди бе близо до гол, но ударът му бе неточен и топката мина встрани от левия страничен стълб.Три минути след това Кенеди отново стреля, този път с глава, но топката отново не попадно в мрежата на Кито.

Така се стигна до 76-ата минута, когато Флу материализира аванса си. Самуел Шавиер центрира прекрасно и Йон Ариас отблизо с глава разстреля Домингес, изравнявайки общия резултат в двата мача.Само 3 минути след това Джон Кенеди получи директен червен картон за грубо влизане в краката на съперник. Решението на съдията бе преразгледано с ВАР, но не бе открита явна и очевидна грешка, което наложи картонът да остане и така домакините да доиграят мача с човек по-малко.

Въпреки това, Флуминензе продължи да натиска в търсене на решителен втори гол. В 87-ата минута Джеферсон Арболеда препъна съперник в наказателното поле на еквадорския тим и съдията Факундо Тейо показа бялата точка.С изпълнението отново се нагърби Йон Ариас, който в 90-ата минута не сбърка и вкара втори гол за тима от Рио де Жанейро.

Тогава треньорът на гостите реагира и пусна в игра бившият нападател на ЦСКА-София Майкъл Естрада. Той обаче не можа да помогне на Кито да стигне до гол, а до края на срещата бе показан нов червен картон. Получи го излезлият от игра за домакините Диого Барбоса.Въпреки това, Флуминензе запази аванса си и спечели мача, като по този начин вдигна Рекопа Судамерикана.