9 години по-късно: Левски пак би в Европа и гледа смело напред (ВИДЕО)

0
levski petar hubchev
-
-

Левски победи като гост Ружомберок с 2:0, в мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Това бе първи успех за столичния гранд при своя визита в Европа от 9 години, когато се наложиха също с 2:0 над Дъндолк.

Днес, на стадион „Под Чебратьом“, „сините“ бяха подкрепени от над 500 свои фенове, които направиха така, че българите да се чувстват като домакини. За тяхно съжаление обаче, реваншът на „Герена“ ще се играе при закрити врата заради наказание.

Двубоят започна равностойно, без нищо сериозно и пред двете врати. В 13-ата минута Герец засече с глава центриране отдясно, но много неточно.

Секунди по-късно Ружомберок стигна до гол. Попадението обаче беше отменено заради засада.

В 36-ата минута пък Левски поведе. Живко Миланов центрира отдясно в наказателното поле. Давиде Мариани засече с глава и с прекрасна парабола прати топката в далечния ъгъл за 0:1.

В последната минута на редовното време Паулиньо проби мощно, топката стигна до Тиам на границата на наказателното поле. Ударът без забавяне на последния обаче мина над напречната греда.

Втората част започна ударно за Левски. В 51-ата минута „сините“ организираха светкавична контра, при която Станислав Иванов изведе Паулиньо. Бразилецът надбяга защитник на домакините, излъга вратаря и на празна врата търкулна топката в мрежата за 0:2.

В 62-ата минута Станислав Иванов също вкара гол. Попадението обаче правилно бе отменено заради засада.

В 81-ата минута Левски можеше окончателно да сложи точка на спора. Станислав Иванов проби мощно от собствената си половина, за да намери Мариани на чиста позиция в наказателното поле. Ударът на швейцареца обаче бе отразен от Крайчирик.

120 секунди по-късно Ръжомберок по чудо не стигна до гол. Новотни върна почти от аутлинията към Хашек. Ударът на последния от границата на вратарското поле обаче мина над напречната греда.

РУЖОМБЕРОК: Иван Крайчирик, Матей Чурма, Ян Масло, Михал Йонек, Александер Мойжиш, Тихомир Костадинов, Далибор Такач, Адам Бренкус, Кристи Косе, Петер Гал-Андрежли, Стефан Герец

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Илия Юруков (88′ – Здравко Димитров), Давиде Мариани (90+1′ – Франко Мазурек),Станислав Иванов (90+3′ – Илия Димитров), Паулиньо