5 защитника – гениален тактически ход на Ел Маестро или тотален страх?

0
nestor el maestro
Снимка: cska.bg

Течеше 78-ата минута на мача на ЦСКА-София с Локомотив София, отбор намиращ се малко над чертата на застрашените от изпадане, когато Нестор Ел Маестро реши да пусне в игра 5-и защитник. Резултатът беше 1:0 за ЦСКА-София, а на терена се появи Мено Кох на мястото на Матиас Фаетон. До този момент „червените“ бяха изиграли едно силно първо полувреме, в което пропуснаха да направят преднината си по-солидна. През втората част също контролираха събитията на терена, а Локо Сф очевидно нямаше сила, а и класа да обърне нещата. Домакините дори не правиха и плах опит да натиснат в „Надежда“ до тази 78 минута. Тогава обаче нещата се промениха и до края ЦСКА-София трепери за трите точки. Един далечен удар на Кевин Маи в самия край на продължението прати топката на сантиметри от страничния стълб на Бусато, който само плахо изгледа ситуацията. „Червените“ фенове със сигурност са изтръпнали дълбоко при тази ситуация…

Да се върнем на тази смяна, която вкара в игра Мено Кох и превърна ЦСКА-София в отбор, който се брани с цели 5 защитника. В крайна сметка „червените“ успяха да устискат това 1:0 и си тръгнаха с 3 точки, което си е доста важно. От друга страна обаче реалната разлика в класите на двата отбора предполагаше ЦСКА-София да смачка закъсалите „железничари“ и да победи доста по-убедително и като игра, и като резултат. В тази връзка трябва да зададем един фундаментален въпрос: 5 защитника – гениален тактически ход на Ел Маестро или подсказва тотален страх. Отговорът на този въпрос сякаш е много лесен…/ „Мач Телеграф“