Рекорден брой участници и много публика на първия кръг от BG-X Ендуро шампионата в Стара Загора

1681051997 c833ccbb263d5b099d18

С рекорден брой участници (над 200) и много публика започна BG-X ендуро шампионата за 2023 край Стара Загора. Състезанието предложи доста обрати, технично каране на „X-cross“ трасето, както и  сериозни заявки за титлата още в първия кръг от някои от състезателите, които дебютираха в новите си класове.

В най-трудния клас „Pro“ победител стана Любомир Иванов от МСК „Препараторите“, който и в двата дни изпревари преследвачите си Станислав Кирилов от „Мото дружина Банско“ и Кристиан Петров от МСК „Хард райдърс“.

В Expert първи е дебютантът в този клас Иван Цончев от „Алба Дамасцена“, в Standart успехът е за друг дебютант Любомир Синев от ЕК „Севтополис“ (който спечели титлата и в новия клас Standart Junior), Асан Имамов от EK “Корница“ е пръв при Senior-ите, а Киан Ахмед от „Алба Дамасцена-МСК“ – в клас „Х-mini junior“.

При дамите Габриела Мартинова и Теована Станчева завършиха с равни точки, но по-доброто класиране на Мартинова от навигацията и донесе победата в крайното подреждане. В класирането отборно в този кръг победител е „Алба Дамасцена-МСК“ с 90 точки, пред МСК „Хард райдърс“ със 77 и домакините от ЕК „Луда работа“ с 69.