0
51690e4f ba1d 4756 a09f 8a1628544b11
-
-

15 финалисти в направление „ринг“ излъчи България до момента на първата за годината Световна купа по Кикбокс в Йезоло (Италия).

Страната ни участва с 65 състезатели от които днес 15 души се класираха на финал в своите категории. От тях четирима спечелиха битките си и станаха носители на Световна купа в тежките стилове на ринг К1, Лоу кик и Фулконтакт. Със сребърни отличия ще се завърнат четирима родни кикбоксьори, а петима се окичиха с бронз.

Носители на Световна купа в своите категории на ринг станаха българските кикбоксьори Ивана Иванова, Петър Неделчев, Марио Аржанов и Кристиян Георгиев.

Ивана Иванова (България)стана първата носителка на Световна купа от националите ни, които се състезават на ринг в Йезоло. Иванова спечели златото след като надигра Каиса Хансон (Дания) в кат. до 48кг, стил фул контакт.

Петър Неделчев (България) се окичи със златото в кат. до 71кг, стил лоу кик след победа на финала над Илие Козмин (Румъния).

Марио Аржанов (България)спечели Световната купа в кат. до 57кг, стил лоу кик след победа на финала над Нейтън Нуни (Ирландия).

Кристиян Георгиев (България) стана носител на златен медал, след като надигра Андрия Радоман (Черна Гора) в кат. до 60кг, стил лоу кик.

Българските кикбоксьори носители на сребърни отличия в Йезоло направление ринг са Али Юзеир, Михайл Боев, Ангел Коцев и Мони Василев.

Али Юзеир (България)остана със сребърен медал в кат. до 86кг, стил К1, след като отстъпи във финала на Кемал Озтурк (Германия)

Ангел Коцев (България) стана носител на сребърно отличие след като отстъпи на финала на Немания Раднич (Черна Гора) в кат. до57кг, стил лоу кик.

Михайл Боев (България) спечели сребърен медал след загуба на финала от Димитрий Венгер (Молдова) в кат. до 51кг, стил лоу кик.

Мони Василев (България)също е със сребро след като бе надигран на финала при тежките над 91кг, стил лоу кик от Виктор Дукич (Черна Гора).

Носители на бронзови отличия от Йезоло в направление ринг станаха Станеслав Вълков, Алекс Илиев, Михаил Георгиев, Николай Валериев и Станимир Минчев.

Станеслав Вълков (България) бе надигран от Джован Липовина (Черна Гора), което му отреди бронзовото отличие в кат. до 51кг, стил лоу кик.

Носител на бронзов медал е и Алекс Илиев (България), който претърпя поражение от Виктор Милич (Босна и Херцеговина) в кат. до 63,5кг., стил лоу кик.

Бронзов медал на Световната купа в Италия спечели и Михаил Георгиев (България), който отстъпи в кат. до 63,5кг на Лукас Худлер (Чехия).

Николай Валериев (България) е с бронз в кат. до 81кг, стил К1, след като бе надигран на полуфинал от Лазар Киликовац (Черна Гора).

Станимир Минчев също ще се завърне с бронзово отличие в кат. до 63.5кг. след като загуби полуфиналната си среща от Лукас Барес (Чехия).

Утре още 7 родни кикбоксьори ще се борят за златните отличия на ринг. Това са финалистите Алисия Сусанина, Александър Рибников, Атанас Димов, Диян Димитров, Христо Димов, Костадин Кърджалийски и Тодор Георгиев.

Борбата за призово класиране продължава и в направление татами, където националите ни неизменно са сред призьорите.