4 гола и 6-та победа за Черноморец срещу Верея

-
-

Черноморец победи убедително тима на Верея като домакин при резултат 4:0, записвайки 6-та победа от началото на кампанията. Мачът на стадион Черноморец бе от 8-мия кръг на Трета югоизточна лига.

В началните минути на срещата домакините бяха по-настоятелният тим на терена, създавайки няколко опасни ситуации пред противниковата врата от игра, както и от статични положения. Точно след такова падна и голът за Черноморец още в 11-та минута на срещата, след като номер 18 Нуретин Пюскюлю изпрати топката в мрежата с удар с глава.

След като инкасираха гол, играчите на Верея също се организираха в атака, но така и не успяха да върнат попадение, уцелвайки гредата в най-опасната си ситуация.

Малко преди края на първото полувреме Черноморец пропусна две страхотни възможности да удвои аванса си. В 42-та минута номер 7 Милен Танев отправи директен удар от статично положение, но той бе отразен от Димитър Александров. Така двата тима се оттеглиха при резултат 1:0 на полувремето.

В началото на второто полувреме “акулите” пресираха съперника си дълбоко в неговата половина. Те създадоха няколко добри положения пред противниковата врата, които обаче не доведоха до гол.

В 63-та минута Черноморец все пак удвои преднината си след нова атака и попадение на Милен Танев, което дойде след центриране на Стоян Мантаров.

3 минути по-късно и влезлият от скамейката с началото на второто полувреме Симеон Русев се разписа за Черноморец, оформяйки класическото 3:0 в полза на “акулите”.

В 83-та минута Черноморец получи нова прекрасна възможност след игра с ръка на футболист на Верея извън наказателното поле, но топката уцели гредата.

В 90-та минута Черноморец оформи крайния резултат – 4:0 в своя полза след гол на Мариян Тонев.