4 години по-късно: Левски отново започна с 8 чужденци и пак 0:1

0
cska levski fernando karanga david qblonski
Снимка: lap.bg

Точно 4 години и 3 месеца, след като Левски излезе само с трима български футболисти във вечното дерби, италианският наставник на тима Делио Роси пак избра стартова единайсеторка на сините с цели 8 чужденци. На 15 март 2014 г. тогавашният старши треньор Антони Здравков включи сред титулярите си Даниел Димов, Орлин Старокин и Валери Божинов, а всички други бяха легионери – вратарят Горан Блажевич, Дъсти Мулдер, Аймен Белаид, Рикардо Нунеш, Кевин Бру, Кристовао Рамос, Рафаел Бастош и Ларсен Type. Колегата му Стойчо Младенов пък стартира само с трима чужденци (Джаксон Менди, Жереми Фо-Поре и Иван Маркович), а червените стигнаха, също както и сега, до крайната победа с 1:0 и отново с късен гол – чрез Пламен Крачунов в третата минута на даденото от рефера Георги Йорданов продължение на редовните 90 минути.

Сега в стартовите 11 на сините българи бяха вратарят Божидар Митрев, Иван Горанов и Станислав Костов, а в началото на втората част чужденците станаха дори 9, след като румънецът Серджиу Буш замени нападателя Костов. По-късно на терена се появи и Ривалдиньо, но на мястото на Габриел Обертан.

Левски за четвърти път загуби през този сезон. И четвъртият път бе при гостуване, макар това да бе символично. За 8-и път през кампанията в елита тимът не отбеляза гол – тоест не вкара в 31% от двубоите си до момента. Отборът бележи средно по 1.42 попадения на среща. В четири мача с ЦСКА и Лудогорец, които са по-напред в класирането, сините вкараха едва два пъти – при 2:2 срещу армейците през пролетта.