10 здрави войници от Черно море удариха Арда

0
-
-

Черно море постигна знаменита победа с минималното 1:0 срещу Арда в плейоф за седмото място в efbet Лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Исмаил Иса през първото полувреме. Черно море заслужава само аплодисменти за високия дух, който демонстрира, след като отборът не бе воден от своя старши треньор Илиан Илиев и бе без голяма част от основните си футболисти, тъй като те дадоха положителни тестове за COVID-19. На всичко отгоре Черно море игра и с човек по-малко близо 30 минути.

Румен Руменов нанесе много коварен удар в 14-ата минута, но Миодраг Митрович направи акробатично спасяване.

Черно море поведе в 18-ата минута с много красив гол на Исмаил Иса. Нападателят преодоля Милен Стоев, след което с много прецизен удар вкара топката във вратата на Месут Юсуф.

Черно море можеше да вкара втори гол в 41-ата минута, когато Матиа Курьор подаде към Исмаил Иса, който стреля, но ударът му бе избит от Пламен Крумов в корнер.

Черно море направи невероятен пропуск в 51-ата минута, когато Матиа Курьор изведе Денислав Ангелов сам очи в очи срещу Месут Юсуф, но младокът стреля в аут.

Спас Делев създаде напрежение в наказателното поле на Черно море в 58-ата минута, но домакините се справиха.

Черно море завърши мача с човек по-малко, след като Жордао Кардозо бе изгонен за втори жълт картон в 63-ата минута.

Ахмед Осман отправи далечен удар в 72-ата минута, но Митрович спаси.

В 80-ата минута Милен Стоев игра с ръка и спря пробива на Исмаил Иса, но съдията Радослав Гидженов странно не видя нарушение на правилата.

Черно море с човек по-малко организира много опасна контраатака в 88-ата минута. Исмаил Иса комбинира със Стефан Станчев, който стреля от въздуха, но неточно в аут.

Веднага след това Арда организира контраатака, при която Спас Делев получи топката в наказателното поле на Черно море, след което веднага се освободи от играч на домакините и стреля, но неточно в аут.

Така Черно море се класира за финалния плейоф, където ще се изправи срещу победителя от мача между Ботев Пловдив и Етър.

Черно море: Миодраг Митрович, Стефан Станчев, Емил Янчев, Димитриос Хантакиас, Цветомир Панов, Павел Георгиев, Петър Вуцов, Алваро Кардозо, Денислав Ангелов, Матиас Курьор, Исмаил Иса

Арда Кърджали: Месут Юсуф, Мартин Костадинов, Пламен Крумов, Милен Стоев, Емил Мартинов, Светослав Ковачев, Спас Делев, Иван Коконов, Александър Георгиев, Румен Руменов, Радослав Василев