2 гола за 120 секунди оставиха Битката за Пловдив без победител (ВИДЕО)

0
antoan baroan
Снимка: facebook.com/botevplovdiv

Ботев и Локомотив не излъчиха победител в Битката за Пловдив. На Футболен комплекс Ботев 1912 „канарчетата“ и „смърфовете“ си размениха по едно попадение в рамките на 120, за да оформят крайното 1:1.

Още преди да са изтекли 60 секунди игра Димитър Илиев стреля от дистанция, но неточно.

В 19-ата минута Уме Емануел центрира от аутлинията. Антоан Бароан щеше да засече, но Хоркаш в последния момент успя пръв да стигне до топката.

В 26-ата минута Димитър Илиев намери в наказателното поле Матеус Силва, който овладя с гръб към вратата, обърна се и стреля в близкия ъгъл. Топката се спря в мрежата, но от външната й страна.

Първият точен удар в мача дойде чак след половин час игра. Негов автор стана Николай Минков, но пък Динко Хоркаш улови без проблеми.

В 34-ата минута Георги Аргилашки изпусна топката след центриране на Бабакар Дион от фал. В крайна сметка тя се озова у Ерик Сорга, чийто шут от чиста позиция обаче премина над вратата.

Почти веднага след това Димитър Илиев засече с глава центриране в наказателното поле, но далеч от целта.

Секунди по-късно Джовани Маркес стреля от дъгата на наказателното поле. Георги Аргилашки обаче плонжира и спаси.

В края на полувремето Хоркаш боксира центриране отдясно. Дилан Мертенс върна с глава, но намиращите се на отлична позиция Уме Емануел и Па Конате се разминаха с топката.

В 57-ата минута Матеус Да Силва изскочи зад гърба на защитата на домакините, но беше застигнат от Ннади, като останаха впечатления, че футболистът на Локомотив бе задържан от своя опонент. Главният съдия подмина претенциите на Матеус и даде сигнал играта да продължи.

В 62-рата минута Антоан Бароан бе близо до това да изненада Хоркаш с шут от далечна дистанция, като топката прелетя на сантиметри от горната греда.

В 65-ата минута Сорга засече с глава центриране от корнер. Топката обаче премина малко над напречната греда.

Ботев поведе в 81-ата минута. „Канарчетата“ организираха скоростна контра. Уме Емануел преодоля няколко футболисти на Локомотив и намери до лявата тъчлиния Дилан Мертенс, който с прекрасен пас с външен фалц изведе Антоан Бароан. Нападателят изпревари излезлия пред наказателното поле Хоркаш, преодоля го и на празна врата не сгреши за 1:0, хвърляйки феновете на домакините в екстаз.

Отговорът на Локмотив беше светкавичен и 120 секунди по-късно равенството беше възстановено. Димитър Илиев изведе Георги Каракашев, който нахлу в наказателното поле и от ъгъла на вратарското стреля. Джаспър Ван Хертъм пък в опита си да избие прати топката в собствената си врата за 1:1.