17 години по-късно: Левски отново допусна „бял“ обрат на „Герена“

0
-
-

След 17 години Левски отново допусна Славия да спечели на „Герена“ след обрат. Предишният такъв случай бе на 8 март 2003-а, когато сините откриха в 10-ата минута чрез Георги Чиликов, но след това белите победиха с точни изстрели на Кирил Джоров (44) и Георги Владимиров (88). Тогава треньор на тима от „Овча купел“ също бе сърбин като Златомир Загорчим – Миодраг Йешич.

Левски е в серия от 5 поредни мача без победа на „Герена“. За първенството сините загубиха и трите си срещи – два пъти с по 1:2 от Славия и веднъж с 0:1 от Лудогорец. За купата те направиха 0:0 срещу Лудогорец (след това го победиха с дузпи) и Локомотив Пловдив. За последно биха на 8 декември миналата година – 2:0 над Витоша Бистрица.

През миналата пролет сините отново не спечелиха в 5 поредни домакинства. Тогава Левски бе воден от сегашния национален селекционер Георги Дерменджиев. При него тимът направи на „Герена“ 1:1 с Локо Пд, 0:2 от Лудогорец, 1:1 с Ботев Пд и 1:2 от Берое. Преди поражението от заралии, сините паднаха отново с 0:2 от Лудогорец, но мачът се игра на националния стадион.

Срещу Славия, Станислав Иванов реализира 9-ия си гол за Левски. Той е най-полезният играч в състава – има и 5 асистенции.

Триото в нападението на сините – Роберта, Иванов и Паулинъо е реализирало 28 от 49-те гола на Левски в първенството- 57,1%.

Вратарят Георги Георгиев все още няма суха мрежа за тима в първенството. Той е пазил в 3 срещи, като в тях получава средно по 2 гола. В предишния си отбор Славия имаше 8 мача, в които не позволи на топката да пресече голлинията му.

Левски допуска най-много голове в последния четвърт час на мачовете си. Между 75-ата минута и последния съдийски сигнал, сините са инкасирали 6 попадения. В събота Филип Кръстев вкара на Георги Георгиев в 86-ата минута.

Под ръководството на Георги Тодоров, Левски няма суха мрежа в първенството (2 победи, 1 равенство и 1 загуба). В последните 5 шампионатни двубоя, сините неизменно получават попадения. За последно не вадиха топката от мрежата си при визитата на Ботев Враца – 0:0.

Георги Тодоров не е започнал нито веднъж с един и същи стартов състав в сравнение с предходния мач.