15-годишен бургазлия влезе в историята на българския футбол (СНИМКИ+ВИДЕО)

0
-
-

Ботев (Пловдив) разпиля със 7:1 Монтна в първия мач от плейофите в Първа лига. Само седмица след успеха над същия противник за първенство и три дни след сладкия успех за Купата срещу Пирин, „канарчетата” записаха още по-категоричен успех и влязоха с летящ старт във втората фаза от първенството.

Двубоят бе изпъстрен с важни за отделни футболисти събития. Най-паметен със сигурност той ще остане за голобрадия юноша Кристиан Добрев.

Бургазлията отбеляза първия си гол за представителния отбор двадесет дни преди 16-ия си рожден ден, като по този начин се превърна в най-младия голмайстор в историята на клуба и българския футбол.

Освен него първи попадения с жълто-черния екип отбелязаха Крум Стоянов и Антонио Вутов, който се разписа на два пъти. Два гола добави и Тодор Неделев, а сред голмайсторите името си записа и героят от Благоевград Лъчезар Балтанов.

Точно както преди седем дни, Ботев започна много активно в мача и започна головата фиеста още в 5-ата минута. Многоходова атака завърши с двойно подаване между Крум Стоянов и Тодор Неделев, след което левият бек от малък ъгъл вкара за 1:0.

В 26-та минута при идентичен пробив негов пробив отляво левият бранител намери Лъчезар Балтанов на метър пред голлинията и капитанът засече топката в мрежата за 2:0, като при този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

През втората част се развихри истинска голеада. Фелипе Бризола и Омар Косоко пропуснаха да увеличат преднината на „жълто-черните”, но вместо тях това стори Антонио Вутов секунди след появата си на терена от резервната скамейка.

В 57-ата минута 20-годишният левичар замени Серкан Юсеин, а в първата атака след появата си в игра направи технична добавка за 3:0. Лъчо Балтанов изведе Косоко сам срещу вратаря Корин Мийд, франзуцинът стреля в тялото на стража. Топката обаче попадна у последвалия атаката Антонио Вутов, който технично прехвърли вратаря и направи аванса на пловдивчани класически.

В 69-ата минута Монтана успя да намали резултата. Гостите организираха атака по десния фланг, Сергей Георгиев центрира по тревата към Саер Сане, който вкара отблизо за 3:1.

Само 4 минути по-късно „канарчетата” хванаха разредена отбраната на сътвориха най-красивия момент в мача. Лъчезар Балтанов се втурна в контраатака към наказателното поле. Малко преди да влезе в него пусна наляво към Антонио Вутов, който можеше да стреля от чиста позиция, но вместо това атрактивно пропусна топката и я остави за Тодор Неделев, който на празна врата не сгреши за 4:1.

В 79-ата минута пък настъпи най-специалният момент в мача. Първия си гол сред професионалистите отбеляза талантът от клубната школа Кристиан Добрев.

Влезлият в игра малко по-рано 15-годишен нападател се пребори за топката със защитник на гостите и под плонжа на вратаря направи резултата 5:1.

В 83-ата минута Антонио Вутов вкара втория си гол в мача, след като се оказа най-съобразителен след изпълнение на корнер и с левия крак увеличи на 6:1.

И това обаче не бе всичко, тъй като три минути по-късно и Тодор Неделев заби втория си гол в срещата с диагонален шут в долния ляв ъгъл, с което оформи и разгромното 7:1.

Източник и снимки: botevplovdiv.bg