14 мача не стигнаха на „червените“ за ранен гол

0
Снимка: cska.bg
-
-

В нито един от първите си 14 мача в първенството футболистите на ЦСКА-София не успяха да отбележат в дебютните 15 минути на двубоя! Подобен проблем те имаха и през миналата кампания, отбелязва „Тема спорт“.

Георги Йомов излезе еднолично на второто място по голове в състава на ЦСКА-София. С попадението си срещу Локомотив София той вече има 6 голови изстрела във всички турнири на сметката си, с един повече от третия в класацията Греъм Кери. Голмайстор на тима е Жорди Кайседо с 14 попадения. Йомов е и най-добрият асистент в тима с вече 7 голови паса.

За втори път през сезона ЦСКА-София започна двубой с едва един българин в стартовия си състав. Както и в срещата от 15-ия кръг срещу Арда (2:1), това бе най-използваният роден футболист на червените – Георги Йомов. Той е взел участие в 12 от 14-те срещи на тима в шампионата и има на сметката си 950 минути. Армейците са използвали 17 чужденци и 10 българи от началото на кампанията, като трима от родните играчи в момента не са част от тима (Антов, Хр. Петров и Живков).

Над 1/4 от попаденията на ЦСКА-София са дошли в последния четвърт час на срещите – 7 от общо 24 гола. Подобна обаче е тенденцията и при допуснатите попадения. 1/3 от головете (5 от 15), които ЦСКА-София е инкасирал в шампионата, са паднали между 76-ата и 90-ата минута.

Яник Вилдсхут изгледа втора среща от началото на сезона от резервната скамейка. За първи път това му се случи при гостуването на Черно море във Варна (1:0). Иначе нидерландецът вече изигра 25 официални мача с червената фланелка във всички турнири. Въпреки че е бил на терена 1717 минути, или над 28 часа и половина, той все още не се е разписал. За последно фланговият футболист намери целта на 22 април т.г. с екипа на бившия си клуб Макаби Хайфа при 4:1 срещу втородивизионния Апоел Афула за Купата на Израел.