12 години по-късно: Отново продължения и дузпи за Левски в Европа

0

След 12 години Левски отново игра продължения в Европа. Последният път, когато това се случи, бе през сезон 2011/12. Тогава в третия квалификационен кръг на ЛЕ сините срещнаха Спартак Търнава и го победиха с 2:1 на „Георги Аспарухов“. Реваншът се игра на 4 август 2011-а на стадион „Антон Малатински“. Като гост воденият от Георги Иванов отбор поведе с 1:0 с гол на нидерландеца Сьорд Арс в 11-ата минута. През втората част обаче Левски се пропука и допусна обрат – в 52-ата и 59-ата Томачек реализира 2 попадения. Така мачът влезе в продължения. В тях голове не паднаха и се стигна до изпълнението на дузпи. При изстрелите от бялата точка сините отстъпиха с 4:5, като пропуск направи Христо Йовов.

И в седмия си двубой този сезон Левски не допусна да му бъде отбелязан гол през първото полувреме – в четири срещи от Лигата на конференциите и 3 в първенството, отбелязва „Тема спорт“. Тимът инкасира попадения единствено в три двубоя – при 0:1 от ЦСКА 1948, 1:1 с ПАОК на „Тумба“ и снощи на „Герена“. Головете падаха през вторите полувремена, а сините не спечелиха нито един от тези мачове.