0
Снимка: ЦСКА 1948
-
-

ЦСКА 1948 победи Царско село в мач от IX кръг на Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“ „армейците“ се наложиха с 1:0. Възпитаниците на Николай Киров извоюваха успеха, въпреки че от 70-ата минута играха с човек по-малко.

В 11-ата минута Георги Русев центрира от фал. Ивайло Чочев засече с глава, но Янко Георгиев улови без проблеми.

Само 60  секунди след това Царско село организира скоростна контра, при която останаха в ситуация трима на един. Петър Атанасов изведе Меси Мезу, който обаче се засуети и ударът му бе блокиран.

В 27-ата минута Попадийн намери на ъгъла на вратарското поле Шопов. Първият му удар обаче бе блокиран от Крум Стоянов, а вторият – избит от Наумов.

Само 120 секунди след това ЦСКА 1948 поведе. Галин Иванов получи вляво от точката за изпълнение на дузпа и стреля. Топката рикошира в крака на Венцислав Василев и влезе в долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

В първата минута на даденото продължение „червените“ по чудо не удвоиха аванса си. Чочев изведе вляво от наказателното поле Крум Стоянов, който пусна остър успореден пас. Денислав Александров обаче направи фрапантен пропуск, след като засече от вратарското поле, но над напречната греда.

В началото на втората част Меси Мезу не бе прецизен отблизо, а скоро след това Александров не сполучи на отсрещната врата.

В 62-ата минута Георги Русев центрира отдясно по земя към Галин Иванов, който отблизо, но под ъгъл, не уцели празната врата.

В 70-ата минута ЦСКА 1948 остана с човек по-малко. Иван Бандаловски проби по крилото. Защитникът на домакините падна на тревата и с ръка изби топката. За провинението си той получи втори жълт и съответно червен картон.

В първата минута на даденото продължение ЦСКА 1948 можеше да сложи точка на спора. Александров изведе Топузов сам срещу вратаря. Янко Георгиев обаче с чудесна намеса отрази удара и не допусна топката да влети за втори път в мрежата му.