10 от Славия треснаха Ботев насред Враца и вгорчиха юбилея на Сухия (ВИДЕО)

0
-
-

Славия победи Ботев (Враца) в мач от XIX кръг на efbet Лига. На стадион „Христо Ботев“, „белите“ се наложиха с 2:0. По този те вгорчиха юбилейния двубой №100 на Антони Здравков като треньор в родния футболен елит. Ивайло Михайлов пък вече е в Клуб 100 по мачове за историята на врачани.

Отборите на Ботев (Враца) и Славия играят при резултат 0:1 в сблъсък от 19-ия кръг на efbet Лига. Попадението реализира Янис Карабельов (16).

Славия можеше да поведе още в първата минута. Андреас Васев върна към Красимир Костов, който, вместо да подаде, прати топката към празната си врата. Все пак кълбото излезе на сантиметри в аут.

„Белите“ откриха резултата в 16-ата минута. След центриране от фаул, Калоян Кръстев засече с глава, но топката срещна лявата греда. Опитът за добавка на Емил Виячки бе блокиран. Накрая все пак Янис Карабельов успя да прати топката между краката на Костов за 0:1.

В 27-ата минута Петър Атанасов стеля извън наказателното поле, Георги не успя да улови, но все пак топката не спря в мрежата му, а излезе в корнер.

В 49-ата минута Славия остана с човек по-малко. Христо Попадийн извърши нарушение в средата на терена, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

60 секунди по-късно Ботев (Вр) можеше да изравни. Георги Вълчев стреля от хубаво пред наказателното поле, но Георгиев показа класа и изби в корнер.

След час игра Валери Божинов засече триково центриране отдясно, но топката премина покрай лявата греда.

В 85-ата минута Ботев по чудо не изравни. Вълчев стреля мощно от границата на наказателното поле, но Георгиев с изумителен рефлекс успя да избие в корнер.

60 секунди по-късно на терена се разрази скандал. Андреас Васев центрира отдясно, Валери Домовчийски засече с глава от границата на вратарското поле, пращайки топката в мрежата. И когато всички се отправиха към центъра, попадението бе отменено. Целият отбор на врачани, заедно с хората от резервната скамейка наобиколиха страничния рефер, който маркира засада. Резултатът от цялата работа обаче бе единствено жълт картон за Антони Здравков. Телевизионните повторения пък показаха, че Домовчийски действително се намира зад „бялата“ защита, но остава въпросът защо решението се забави толкова много.

Във втората минута на даденото продължение Славия оформи крайното 0:2. „Белите“ организираха светкавична контра, при която Емил Стоев бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши.