10 от Септември развенчаха Хебър в битката на новаците (ВИДЕО)

0
Снимка: fcseptemvri.com

Септември победи Хебър в мач от II кръг на Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“ столичани, които бяха символични гости, спечелиха с 3:1 битката на новаците. Възпитаниците на Славко Матич стигнаха до трите точки, въпреки че половин час игра с човек по-малко, заради червен картон на Иван Арсов.

В 8-ата минута Делимеджач стреля мощно извън наказателното поле. Топката обаче профуча покрай дясната греда.

Септември поведе в 17-ата минута. Великолепна атака на столичани с по едно докосване завърши с двойно между Симеон Александров и Димитър Костадинов. Първият бе изведен сам срещу вратаря и без проблеми го преодоля за 0:1.

120 секунди по-късно възпитаниците на Славко Матич можеха да удвоят аванса си. Мартин Стоянов шутира от ъгъла на наказателното поле, насочвайки в долния ляв ъгъл на вратата, но Дебърлиев плонжира и изби в корнер. След неговото изпълнение Асен Георгиев засече с глава, ала стражът на символичните домакини с една ръка парира пред голлинията.

В 63-ата минута Септември остана с човек по-малко. Октай Хамдиев проби по дясното крило, но бе фаулиран от Иван Арсов. За провинението си футболистът на столичани втори жълт и съответно червен картон.

5 минути по-късно Хебър можеше да изравни. Хамдиев излезе сам срещу Шейтанов. Ударът му обаче беше безобразен и топката мина далеч от вратата.

В 79-ата минута обаче Септември нанесе втори удар по своя съперник. Симеон Александров бе изведен с чудесен пас от дълбочина на Айкут Рамадан сам срещу вратаря и с удар от 11 метра направи резултата 0:2.

В 85-ата минута Септември оформи класиката в резултата. Реди Каса изведе зад гърба на отбраната Атанас Кабов, който с изстрел от границата на наказателното поле намери долния десен ъгъл на вратата за 0:3.

180 секунди по-късно Хебър все пак стигна до гол. Топката стигна в наказателното поле до Октай Хамдиев, който от 12 метра намери горния ляв ъгъл на вратата за крайното 1:3.