0
ludogorets u15
-
-

Макар че игра с човек по-малко от 17-ата минута на двубоя, Лудогорец U15 не допусна да бъде победен от Славия в София, в първия мач от четвъртфиналите на Републиканското първенство. Момчетата на Радо Комитов си тръгнаха към Разград с добрия турнирен резултат 1:1.

Двубоят се разви подобно на гостуването на Берое в Стара Загора за осминафиналите на надпреварата. „Орлетата“ допуснаха гол в 16-ата минута, след сериозна индивидуална грешка в отбрана. Минута по-късно, след дискусионен червен картон, играта трябваше да напусне Алекс Маринов. Макар и с 10 души на терена, Лудогорец не се предаде и дори бе по-активният тим в големи периоди от време. Първата част обаче завърши с преднина на „белите“.

През втората добрата игра на „орлите“ закономерно доведе до изравнително попадение. Негов автор стана Росен Иванов в 40-ата минута. Лудогорец можеше да постигне и пълен обрат, но Стефан Статев пропусна сам срещу вратаря на домакините.

„За жалост отново допуснахме нелеп гол и рано останахме в намален състав. Въпреки това момчетата показаха характер и особено през второто полувреме диктувахме игра, владеехме повече топката и създадохме добри ситуации за попадение. Реваншът остава отворен и в него е възможно всичко. Надявам се да ограничим индивидуалните грешки, да бъдем по-добрият отбор и да отстраним Славия“, коментира след края на срещата Комитов.

Срещу Берое (Стара Загора) Лудогорец U15 игра в състав: Мартин Петков, Атанас Пемперски, Тодор Петров, Курай Гьочгелди, Алекс Маринов, Озан Ремзи, Георги Недков, Росен Иванов, Стефан Статев, Кристиян Костадинов, Димитър Господинов (Николай Георгиев, Божидар Георгиев, Велислав Боев, Иван Томов).