10 от Локо (Пд) треснаха Арда и оглавиха Първа лига (ВИДЕО)

0
Снимка: lokomotivpd.com

Локомотив (Пд) победи Арда в мач от V кръг на Първа лига. На „Лаута“ смърфовете се наложиха с 1:0, макар че цяло второ полувреме играха с човек по-малко. Така възпитаниците на Александър Тунчев оглавиха класирането в родния футболен елит, изпреварвайки ЦСКА 1948 с една точка.

Още преди да са изминали 60 секунди игра, Локомотив създаде две опасности. В първата Бабакар Дион получи на отлична позиция в наказателното поле, но се замота и топката му бе избита. След това пък удар от 12-13 метра на Карагарен мина над вратата.

В 29-ата минута Арда можеше да поведе. Иван Тилев изведе в наказателното поле Александър Георгиев, чийто шут обаче срещна дясната греда.

В 37-ата минута Локомотив остана с човек по-малко. Светослав Ковачев бе на път да се отскубне сам срещу вратаря, но бе повален от Пиер Зебли. За провиненито си той получи жълт. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче Георги Димитров промени цветна на картона от жълт – на червен.

Въпреки че бе с 10 души, Локомотив започна вихрено втората част и поведе след едва 18 секунди игра. Боруков проби отдясно и намери във вратарското поле Бирсент Карагарен, който прати топката в мрежата на Симеонов за 1:0.

В 63-ата минута Арда можеше да изравни. Изстрел от 20-ина метра на Жосе Жуниор,  обаче разтресе напречната греда.