10 от Локо Пд пометоха Ботев Вр (ВИДЕО)

0
lokomotiv plovdiv
Снимка: lokomotivpd.com

Локомотив (Пловдив) победи Ботев (Враца) в мач от III кръг на efbet Лига. На „Лаута“ „черно-белите“ се наложиха с 4:0, въпреки че близо половин час играха с 10 души.

След четвърт час игра Матеус центрира отдясно. Георги Минчев засече с глава, но право в ръцете на вратаря.

Локомотив поведе в 22-ата минута. Бабакар Дион центрира от корнер. Топката се насочи към Хорхе Сегура, който много технично я прати в мрежата за 1:0.

5 минути по-късно „смърфовете“ удвоиха аванса си. Димитър Илиев даде пас от дълбочина. Георги Минчев овладя, нахлу в наказателното поле и с шут през шпагата на Кавдански прокара топката между краката на Костов за 2:0.

След час игра удар на Даниел Генов от 13-14 метра мина на сантиметри от лявата греда.

В 66-ата минута Локомотив остана с човек по-малко. Браян Переа бе на път да се отскубне сам срещу вратаря, когато бе избутан от Ангел Лясков. Главният съдия Ивайло Ненков отсъди нарушение и вдигна директен червен картон на футболиста на домакините.

В 81-ата минута Локомотив сложи точка на спора. Алфа Конте изведе в наказателното поле Бабакар Дион, който с удар по диагонала намери долния ляв на вратата за 3:0.

В последната минута на редовното време Ботев  можеше да стигне до почетно попадение. Удар на Переа обаче бе избит в корнер от Хоркаш. В даденото продължение пък вратарят на домакините спаси още един опасен шут.

В 6-ата минута на допълнителното време пък юношата на пловдивчани Петър Андреев оформи крайното 4:0.