10 от Левски изтърваха Крумовград

0
levski krumovgrad rikardinio

Левски завърши наравно 0:0 като домакин с Крумовград. Повече от едно полувреме сините играха с човек по-малко заради червен картон на Патрик Габриел-Галчев. Съдийството пък бе доста дискусионно.

В 4-тата минута Крумовград организира първата си по-опасна атака. Октай Юсеин получи отдясно и намери Серкан Юсеин, който опита удар, но не уцели топката и я прати в аут.

Пет минути по-късно Левски отправи първия точен удар в мача. При заучено изпълнение на пряк свободен удар Джавад Ел Джемили пусна към Асен Митков. Той стреля от границата на наказателното поле – право в ръцете на Янко Георгиев.

Четвърт час след началото домакините пропуснаха нов шанс да поведат. Патрик-Габриел Галчев центрира елегантно към Рикардиньо. Нападателят беше изпреварен от Янко Георгиев. Вратарят на крумовградчани боксира. Топката попадна в Марин Петков, който стреля. Ударът му излизаше аут. Така или иначе се получи рикошет в крака на Рикардиньо.

В следващите минути „сините“ само статистически имаха предимство, но резултатът се запази 0:0. Янко Георгиев нямаше никаква работа.

В 40-ата минута Левски остана с десет души на терена след чутовна глупост на Патрик-Габриел Галчев. Крайният бранител беше последен в защитата и подцени висока топка. С лице към собствената си врата той пое на гърди, но Патрик Луан го притисна и отне. Нападателят на гостите се отскубваше сам срещу Андреев. Галчев го повали на тревата и си заслужи червен картон от Ивайло Ненков.

В добавеното време на първата част Фабио Лима беше изведен в наказателното поле след бързо изпълнение на странично хвърляне. Бразилското крило пробва силен удар в близкия ъгъл. Топката срещна мрежата от външната страна на вратата.

За началото на второто полувреме Николай Костов вкара в игра Евертон, известен в родината си Бразилия като Куршума. Той направи официален дебют и веднага се прояви. В 47-ата минута Евертон преодоля двама противници на десния фланг и центрира към Ел Джемили, чийто удар беше много слаб.

В 49-ата минута Димитър Тонев стреля от въздуха, но много неточно. Левски отговори с много технично изпълнение на Цунами. Капитанът на „сините“ насочи топката в долния ляв ъгъл и затрудни максимално Янко Георгиев, който все пак с една ръка успя да избие. Секунди по-късно Рикардиньо финтира добре и навлезе в наказателното поле. Неговият удар по земя излезе в тъч. Топката се движеше успоредно на голлинията.

Десетина минути по-късно Момчил Цветанов беше изведен в коридор в наказателното поле на Левски. Опитният футболист стреля в близкия ъгъл, но не намери целта.

В 67-ата минута късметът покри гостите. Ел Джемили действа чудесно и влезе в наказателното поле. С технично изпълнение матира Янко Георгиев, но топката се отби от десния страничен стълб. Атаката продължи. Охене получи шанс да стреля. Направи го много неточно – високо над напречната греда.

Три минути по-късно столичани имаха претенции за дузпа. При удар на Асими Фадига топката сякаш срещна ръката на Божидар Кацаров. Ивайло Ненков прецени, че няма нарушение, а ВАР остана безмълвен.

Левски търси до последно победата, но мачът завърши наравно.