10 от Черноморец треснаха и Миньор

0
chernomoretz zagorec 10

Черноморец постигна трета поредна победа в първенството на Трета лига – Югоизток. „Акулите“ се наложиха с 2:0 като гости на Миньор (Раднево). Бургазлии доиграха и мача с човек по-малко, след като през второто полувреме Димитър Попов получи червен картон. Гостите отново получиха подкрепа от 20-ина свои фена, пропътували разстоянието от Бургас до Раднево.

Възпитаниците на Радостин Кишишев решиха всичко още до почивката. След точни удари на Жулиен Парушев и Живко Димов, „акулите“ имаха два гола аванс след първите 45 минути.

През втората част „сините“ останаха с човек по-малко, след като Димитър Попов получи втори, изключително съмнителен, жълт и съответно червен картон. Въпреки това Черноморец продължи да бъде по-добрият отбор. Резултатът можеше да придобие и класическо измерение, но Станимир Митев не успя да реализира от дузпа.