pirin blagoevgrad iugo komano
Снимка: facebook.com/OfkPirinEoodBlagoevgrad
-
-

Ботев (Враца) загуби домакинството си на Пирин (Благоевград). В мач от XXII кръг на efbet Лига, игран на стадион „Христо Ботев“ под Околчица, гостите се наложиха с 2:1, въпреки че повече от едно полувреме играха с 10 души. Успехът бе изключително важен за „орлетата“, тъй като благодарение на него дръпнаха с 6 точки на днешния си съперник в битката за оцеляване.

В 9-ата минута Аймен Суда стреля от сериозна дистанция. Топката обаче право в Бариос, който улови без проблеми.

След още толкова минути игра Пирин по чудо не поведе. При скоростна контра Иван Тасев изведе Данило Полонский сам срещу вратаря, малко под ъгъл. Ударът по диагонала на последния обаче мина покрай лявата греда. В ситуацията той можеше и да подаде вдясно от себе си, където Суда чакаше на празна врата.

„Орлетата“ все пак поведоха в 29-ата минута. Асен Дончев центрира отдясно. Юго Комано засече с глава от вратарското поле, но Федерико Бариос инстинктивно успя да избие с една ръка в корнер. След късо изпълнение на статичното положение Аймен Суда центрира отдясно, а от 9-10 метра Данило Полонский засече от въздуха, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

В 40-ата минута „орлетата“ пропуснаха прекрасна възможност да удвоят аванса си. Данило Полонский шутира от границата на наказателното поле. Федерико Бариос плонжира и изби. Топката отиде право в краката на Иван Тасев, който обаче от вратарското поле нацели лявата греда.

60 секунди по-късно Пирин остана с човек по-малко на терена. Аймен Суда фаулира в центъра на терена Марко Мажуга, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

В 2-ата минута на даденото продължение Бубакар Траоре се освободи от Асен Дончев на границата на наказателното поле, нахлу в него, където се справи с още няколко съперници. Ударът му обаче бе изключително слаб и право в Максим Ковальов.

В 49-ата минута стреля от воле от сериозна дистанция. Топката мина на безопасна дистанция от целта.

180 секунди по-късно Ботев някак не успя да изравни. Стефан Велев нанесе мощен удар от дистанция. Вратарят на Пирин се намеси неубедително, избивайки с една ръка пред себе си. Пръв до топката стигна Браян Переа, чийто шут от вратарското поле обаче бе избит от Ковальов, с което той поправи грешката си секунда по-рано.

В 68-ата минута Пирин стигна до второ попадение. Арно Лузайадио проби мощно отдясно, след което даде успореден пас. Юго Комано пък от границата на вратартското поле без проблеми засече в мрежата за 0:2.

Даниел Генов получи в наказателното поле, където падна след съприкосновение с Христо Попадийн. Първоначално Кристиян Колев подмина ситуацията. След като играта бе спряна, обаче той бе привикан от ВАР арбитрите да разгледа повторно ситуацията. Въпреки това, главният съдия не промени решението си.

В 87-ата минута Даниел Генов стреля силно от дистанция. Ковальов плонжира и изби отиващата в долния десен ъгъл топка в корнер.

120 секунди по-късно Ботев все пак върна едно попадение. Мирослав Маринов намери на границата на наказателното поле Ласана Н’Диайе, който с мощна тупалка прати топката под напречната греда за 1:2.