10 „канарчета“ нокаутираха Левски, „син“ юноша герой (ВИДЕО)

0
botev plovdiv levski joao paulo vasil panaiotov
Снимка: lap.bg

Ботев (Пд) победи у дома Левски. „Канарчетата“ изиграха с човек по-малко цялото второ полувреме, след като в края на първото Димитър Пиргов получи червен картон. Това обаче не им попречи да спечелят с 1:0 и да нокаутират „сините“. Победното попадение пък бе дело на юношата на тима от „Герена“ Стивън Петков.

За столичани това бе трета поредна загуба, след тези от ЦСКА-София и Берое. Поражението за селекцията на Делио Роси идва точно преди най-важния мач за сезона – първата полуфинална битка с „армейците“.

Левски започна по-активно мача, но Ботев можеше да поведе в 6-ата минута. Тодор Неделев изведе великолепно Жоао Пауло, чийто изстрел се отклони във външната страна на лявата греда и излезе в аут.

В 14-ата минута Серкан Юсеин извърши изключително груб фаул срещу Васил Панайотов, за което можеше да получи и червен картон. Все пак, главният арбитър Петър Костадинов прецени, че нарушението е за жълт картон.

В 22-ата минута Ндонгла стреля по диагонала, но покрай вратата. 6 минути по-късно Левски можеше да поведе. Вутов намери вдясно Цветкович, който центрира в наказателното поле. Габриел Обертан засече от движение, но топката разтресе напречната греда. Паулиньо пък стреля слабо по земята и Кайзер улови.

В 41-ата минута Ботев (Пд) остана с човек по-малко. Димитър Пиргов се засуети и позволи топката да му бъде отнета от Обертан. В последствие защитникът задържа французина, който излизаше сам срещу вратаря. За провинението си Пиргов получи директен червен картон.

В даденото продължение на първото полувреме, Неделев опита остро центриране. Топката обаче се насочи опасно към вратата на Левски и срещна дясната греда.

През втората част, останали с 10 души, пловдивчани се прибраха в полето си и дебнеха за опасни контри. „Сините“ от своя страна упражниха сериозен натиск в опит да стигнат до гол.

В началото Обертан стреля извън наказателното поле, но до дясната греда. Жорди Гомес също отправи далечен удар, който Кайзер улови. Антонио Вутов също пробва да се разпише от дистанция, но топката премина до лявата греда.

В 67-ата Жоао Пауло осъществи хубав индивидуален пробив и стреля мощно извън наказателното поле. Божидар Митрев обаче изби в корнер отиващата под гредата му топка. Малко по-късно имаше повторение на ситуация, като този път топката бе насочена в долния десен ъгъл.

Четвърт час преди края Левски направи фрапантен пропуск. Паулиньо центрира прекрасно отдясно, Серджиу Буш засече от въздуха, но не от границата на вратарското поле не успя да улучи опразнената врата.

В 79-ата минута Ботев (Пд) шокира гостите. Тодор Неделев центрира прекрасно в наказателното поле, където влезлият 180 секунди по-рано Стивън Петков засече с глава за 1:0.

Веднага след попадението Буш от близко стреля неточно. Далечен удар на Панайотов пък не затрудни Кайзер. Кабрал стреля по диагонала, но над напречната греда. В последната минута на редовното време Обертан насочи топката в долния ляв ъгъл, но Кайзер спаси.