10 „акули“ с драматична победа при старшата! Черноморец с претенции към съдийството

0
-
-

Изиграха се реваншите от 1/8-финалите в турнира за Купата на България при родените през 2004 година. Отборът на „Черноморец 1919“, с треньор Нено Ненов, гостува за мача-реванш в Марково на местния „Сокол“. Първата среща в Бургас, преди седмица, завърши при резултат 0:0, а вчера морският тим се наложи с 2:1. За този мач старши треньорът на „акулите“ не можеше да разчита на 6-7 основни футболисти, които бяха болни или контузени. Титулярният вратар Стефан Михайлов пък беше извикан в мъжкия отбор за отложения мач в Карнобат. Така на терена в Марково „акулите“ излязоха с 6 футболисти в титулярния състав от набор 2006.

Въпреки успеха, От Черноморец имат претенции към съдийството в мача. Ето как „акулите“ описват двубоя на официалния си сайт:

До 20-ата минута мачът беше равностоен, но направиха впечатление отсъжданията на главния съдия, който не свири нито едно нарушение в полза на Черноморец. След разбъркване пред врата на „акулите“, топката се озова в краката на нападател на „соколите“ и резултатът стана 1:0 за домакините от Марково.

Съдията на мача продължи с неадекватното си съдийство, като при очевидни фалове в полза на бургазлии отсъждаше наказателни удари за домакините и раздаваше жълти картони на малките „акули“. Така при резултат 1:0 завърши първото полувреме.

Още с началния съдийски сигнал за второто полувреме „акулите“ се хвърлиха мощно в атака, но в 5-ата минута съдията изгони футболист на Черноморец. Това не пречупи „сините“ и те продължиха с натиска, въпреки че бяха останали с 10 човека на терена.

Стигна се до 60-ата минута, когато с перфектно центриране отляво топката кацна на главата на Рамис Смаилов и той майсторски прониза вратата на соколите за 1:1.

Футболистите от Марково опитаха да си върнат преднината, но бойките защитници на „акулите“ не им дадоха шанс. При няколко контраатаки на бургазлии Рамис Смаилов и Ерик Михалев можеха да отбележат, но вратарят на „соколите“ отрази техните удари.

Стигна се до 85-ата минута, когато отново след центриране Стелиян Стоянов – Крайморски заби с глава топката в горния ляв ъгъл на вратата за 2:1 за Черноморец.

„Соколите“ се хвърлиха във финален щурм, но железните бранители на Черноморец не им дадоха шанс да отбележат гол. Мачът завърши при резултат 2:1 за Черноморец и място в топ 8 на България за „акулите“.

Днес на стадион „Черноморец“ в 10:30 часа родените през 2008, с треньор Слави Шопов, ще спорят с „Дунав“ Русе за място в топ 8 на България в тяхната възраст. Първият мач в Русе завърши при резултат 3:1 за „драконите“.