10 от Черноморец изпуснаха Марица в последната минута при U15

0

Черноморец U15 пропусна нелепо да спечели домакинството си на Марица, в мач Зоналната група за родени през 2002 година. „Акулите” имаха превъзходство през целия мач, като не допуснаха заплахи за собствената си врата. Това логично доведе до аванс от 2 чисти гола. Между двете попадения за възпитаниците на Борис Борисов, отигра бе отстранен Васил Делов и Черноморец доигра мача с 10 души. Срив в заключителните минути, обаче позволи на гостите да стигнат до равенство само в рамките на 180 секунди, като второто попадение падна в последната минута.

През първото полувреме Черноморец изпусна куп положения, с които можеше рано да си реши мача. 10 минути след подновяването, след нова серия пропуски, гол във вратата на Марица все пак падна. Точен за бургазлии бе Димо Кръстев, който се разписа след чудесно изпълнение на фаул. Марица можеше да изравни, но далечен удар срещна напречната греда. Четвърт час преди края на мача, Васил Делов получи червен картон и домакините останаха с човек по-малко. Въпреки това те успяха да стигнат до второ попадение. След няколко удара към вратата на гостите, топката достигна до Димитър Киров, който с глава я прати в мрежата за 2:0. И когато двубоят отиваше към заслужена победа за „акулите” 2 попадения в рамките 3 минути, второто от които в последната, дадоха точката на пловдивчани.