10 от Левски не се дадоха на Лудогорец (ВИДЕО)

0

Лудогорец и Левски не успяха да се победят в дербито на XXVIII кръг на Първа лига. Двата тима не успяха да си отбележат гол, завършвайки 0:0. Срещата не мина и без очевадни грешки на главния съдия Ивайло Стоянов. В средата на първото полувреме той не отсъди дузпа в полза на Левски, а веднага след това спести втори жълт и съответно червен картон на Димитър Пиргов. В 78-ата минута обаче, арбитърът правилно отстрани Мехди Бурабия за втори жълт картон.

Първото полувреме премина при равностойна игра, като дори гостите имаха леко предимство. Опасностите пък бяха изцяло пред вратата на Лудогорец. В 7-ата минута последователно удари на Краев и Аниете бяха блокирани. В 20-ата минута Левски разигра заучено изпълнение на фаул. Антонио Аниете центрира на близката греда, където връхлитащият Роман Прохазка засече с глава, но топката премина над напречната греда. В 24-ата минута настъпи най-спорната ситуация. Анисе фаулира в наказателното поле Адениджи, но Ивайло Стоянов не отсъди дузпа. Телевизионните повторения показаха, че 11-метров наказателен удар има. За да компенсира очевидната си грешка, секунди по-късно Сватбата не посмя да изгони Димитър Пиргов. Бранителят, който вече имаше един червен картон, фаулира грубо отзад футболист на домакините. Главният арбитър, обаче отсъди нарушение, без да вдигне втори жълт картон за футболиста на Левски. Кампаняро пробва далечен удар, но неточно.В 33-ата минута Адениджи стреля мощно, но топката премина до гредата. 5 минути преди края на полувремето Ивайло Стоянов направи нов реверанс към домакините, след неотсъдената дузпа Левски. Лукас Саша фаулира изключително грубо Адениджи, за което обаче не получи наказателен картон. 180 секунди преди да изтекат редовните 45 минути, Левски по чудо не поведе. Адениджи стреля извън наказателното поле, топката рикошира в защитник на Лудогорец и отиваше под напречната греда на леко излезлия напред Ренан дос Сантос. Вратарят обаче успя със страхотна намеса да избие в корнер.

През втората част домакините упражниха натиск, докато гостите се прибраха в собствената си половина и разчитаха на контраатаки. Удар на Марселиньо бе блокиран, а веднага след това такъв на Кампаняро премина над вратата. Лукас Саша бе изведен сам срещу вратаря, но страничният съдия маркира засада. Кафу пък поиска дузпа, след като сам се блъсна в Сашо Александров, но арбитърът правилно не отсъди такава. Влезлият като резерва юноша на „сините“ Ивайло Найденов бе на път сбърка фатално, връщайки много рисковано към Кръстев. Сърджан Лукин обаче внимаваше и поправи грешката на младия си съотборник. В 71-ата минута Кафу имаше чудесна възможност да отбележи. След центриране от фаул, той стреля от близко разстояние, но право в ръцете на вратаря. В 78-ата минута Левски остана с човек по-малко. Мехди Бурабия вдигна високо крак, посягайки опасно към лицето на Кампаняро. За нарушението си Бурабия получи втори жълт и съответно червен картон. В ситуацията Кампаняро преигра сериозно, но и опасната игра на Бурабия не подлежеше на съмнение. Въпреки че бяха с човек по-малко, гостите организираха опасна контра, която обаче завърши с неточен удар на Огнянов. В ответната атака Лудогорец пропусна великолепен шанс. Кишада намери в наказателното поле Кешеру, който фронтално срещу Кръстев стреля в аут. Далечен изстрел на Мисиджан не успя да затрудни младия вратар на Левски. Кишада стреля от въздуха изключително неточно.

Състав на Лудогорец: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Козмин Моци, Хосе Паломино, Густаво Кампаняро (82′ – Жуниор Кишада), Абел Анисе, Лукас Саша, Джонатан Кафу, Марселиньо – ж.к., Вандерсон (80′ – Върджил Мисиджан), Клаудиу Кешеру – ж.к.

Резерви: Наумов, Василев, Пластун, Мисиджан, Лукоки, Климентов, Кишада

Състав на Левски: Николай Кръстев, Сашо Александров, Сърджан Лукин – ж.к., Димитър Пиргов – ж.к., Веселин Минев – ж.к. (46′ – Ивайло Найденов), Роман Прохазка, Мехди Бурабия – ж.к./ж.к. – ч.к., Франсис Нар (90′ – Александър Александров, Божидар Краев, Бабатунде Адениджи, Антонио Аниете (65′ – Антон Огнянов – ж.к.)

Резерви: Митрев, Ал. Александров, Найденов, Огнянов, П. Иванов, Боримиров, Ст. Иванов

Снимка: facebook.com/levskiofficial