10 от Дунав не се дадоха на Локо (Пд) (СНИМКИ+ВИДЕО)

0

Дунав и Локомотив (Пловдив) не успяха да се победят в мач от XXIV кръг на Първа професионална лига.

[sociallocker id=5830]

Възпитаниците на Веселин Великов поведоха с 1:0 през първото полувреме с гол на Васил Шопов. Домакините обаче заиграха с човек по-малко, заради червен картон на Олексей Ларин в 57-ата минута. „Смърфовете“ се възползваха от численото си предимство и Дино Мартинович даде точката на пловдивчани в 83-ата минута. Срещата се проведе на стадион „Лудогорец арена“.

Още в 6-ата минута символичните домакини можеха да открият резултата. Костадинов засече с глава центриране на Карагарен, но от удобна позиция не намери очертанията на вратата. Михаил Милчев пък стреля мощно над напречната греда. Малко по-късно Хубчев центрира отляво, Костадинов засече от движение, но Ел Харуби успя с една ръка да избие. Будинов пък остана сам срещу вратаря, но от малък ъгъл стреля в аут. В 34-ата минута логичното се случи и Дунав поведе. Бирсент Карагерен центрира чудесно отдясно. Васил Шопов посрещна от движение топката в наказателното поле, пращайки я в мрежата за 1:0. Бирсент Карагарен осъществи великолепен индивидуален пробив, направи двойно с Шопов пред наказателното поле и стреля, но встрани от вратата. Едва минутка преди края на полувремето Локомотив успя да застраши вратата на домакините. Ударът на Парвиз Умарбаев обаче се отклони в бранител и мина на сантиметри до гредата, излизайки в корнер.

Първата възможност за втората част отново бе в полза на Дунав, но ударът от фаул на Карагарен не намери целта. В 57-ата минута обаче домакините останаха с човек по-малко. Резервата Димо Бакалов се откъсна сам срещу вратаря и бе фаулиран от Олексей Ларин. За провинението си защитникът получи директен червен картон. Изстрелът на Камбуров от отсъдения фаул бе неточен. Удар на Шоко пък премина над вратата. Любопитен момент бе в 64-ата минута. Бирсент Карагерен бе заменен от Юлиян Ненов, а докато излизаше, той бе аплодиран и от двете агитки. Хубав индивидуален рейд на Мартинович завърши с негов безкрайно неточен удар. Луке засече с глава центриране на Шоко, но над вратата. В 83-ата минута страховит удар от въздуха на Велковски далеч извън наказателното поле срещна напречната греда. Рикоширалата топка попадна у  Дино Мартинович, който необезпокояван на празна врата изравни резултата – 1:1. В даденото продължение пък Веселин Великов задържа опитващия се да изпълнява тъч в близост до него футболист на Локо (Пд). Това породи известно напрежение на терена, но страстите бързо утихнаха.

Състав на Дунав: 86. Станислав Антонов, 22. Михаил Милчев, 4. Петър Патев, 21. Олексей Ларин – ч.к. (57′), 23. Христофор Хубчев, 11. Диян Димов, 6. Самир Аясс (86′ – 5. Тейнур Марем), 77. Бранимир Костадинов, 10. Васил Шопов (60′ – 66. Искандар Джалилов), 7. Бирсент Карагерен (64′ – 94. Юлиян Ненов), 9. Мирослав Будинов – ж.к.

Резерви: 1. Мартин Луков, 99. Ндуйе Мойеци, 94. Юлиян Ненов, 66. Искандар Джалилов, 8. Ивайло Раденцов, 5. Тейнур Марем, 3. Марио Петков

Състав на Локомотив (Пд): 16. Ел Харуби, 71. Пламен Крумов (69′ – 14. Иван Горанов), 5. Павел Виданов – ж.к., 15. Димитър Везалов, 90. Шоко, 4. Стефан Йевтовски (76′ – 23. Мигел Луке), 19. Димитър Велковски – ж.к., 77. Дино Мартинович, 39. Пaрвиз Умарбаев (46′ – 27. Димо Бакалов), 10. Веселин Марчев, 11. Мартин Камбуров – ж.к.

Резерви: 1. Илко Пиргов, 6. Кирил Котев, 14. Иван Горанов, 17. Ванчо Траянов, 23. Мигел Луке, 27. Димо Бакалов, 37. Ияд Хамуд