Чиликов започна със загуба от Марица

0
-
-

Марица победи Оборище Панагюрище с 1:0 и постигна първа победа в контролите, във втората си проверка. Спарингът се игра на стадион „Марица“ в много тежко време – около 32 градуса. Срещата беше водена от най-добрият пловдивски съдия и един от основните съдии в България Георги Кабаков. Контролата започна с 15-минутно закъснение заради по-късното идване на тима от Оборище.

Съставът от Панагюрище е воден от бившия скаут на Левски Георги Чиликов, негов помощник е пловдивчанинът и легенда на Левски Димитър Телкийски.

В 4-та минута Джунейт Яшар отправи неточен удар по посока вратата на Оборище.

В 7-та минута Джунейт Яшар стреля от фаул, но Росен Андонов улови изстрела му.

В 25-та минута съдията Георги Кабаков даде почивка за вода, за да може играчите да се разхладят заради тежкото време.

В 45-та минута Георги Нетов от състава на гостите отправи два неточни удара.

В началото на второто полувреме отлични намеси на Илия Николов запазиха резултата 0:0. Николов първо улови лек удар на играч на гостите. След това той се намеси много решително при опасен изстрел на панагюрци, последва добавка, която отново беше избита от бившия вратар на Ботев. Той направи и четвърто спасяване в рамките на само 4 минути, като отрази още един точен удар на гостите.

В 60-та минута Николай Колев центрира в наказателното поле, където Борислав Караматев засече топката и с хубав удар откри резултата – 1:0.

В 65-та минута удар на Рангел Игнатов от дъгата на пеналта беше уловен от вратаря на Оборище.

В 67-та минута отново имаше пауза за вода.

Така Марица се представя доста добре в контролите до момента. Първо тимът изпусна отбор от Първа лига – Верея 1:1, а днес победи и Оборище, който през миналата година завърши 11-ти във Втора лига. Двата тима ще се срещнат на 29 или 30 юли вече в официална среща от Втора лига, маричани отново ще са домакини.

В сряда маричани не успяха да намерят съперник за контрола и следващата им проверка ще е след седмица другата събота срещу Поморие в Смолян.

Марица първо полувреме: Илия Николов, Мирослав Пушкаров, Самер Алхусеин, Атанас Ташолов, Алил Кардашев, Христо Янчев, Петър Чалъков, Джунейт Яшар, Димитър Юруков, Даниел Спасов, Венцислав Гюзелев

Марица второ полувреме: Илия Николов, Никола Марин, Атанас Ташолов, Христо Стамов, Атанас Пашалиев, Николай Колев, Борислав Караматев, Петър Чалъков, Иван Кирев, Рангел Игнатов, Георги Георгиев

Източник: sportenplovdiv.com