Черно море прекърши надеждите на Ботев за първата шестица (ВИДЕО)

0
-
-

„Ботев” записа равенство при гостуването си на „Черно море” в двубой от 24-ия кръг на Първа лига. Двата отбора завършиха при резултат 1:1 на градския стадион в Каварна, където „моряците” играят домакиските си мачове през настоящия сезон. И двете попадения паднаха в самото начало на срещата, като първо Лъчезар Балтанов изведе „Ботев” напред в 10-ата минута, а две по-късно Марек Кузма изравни за варненци.

Двубоят се игра при силен вятър, който затрудняваше 22-мата на терена и се отрази на качеството на мача. Въпреки това интересни ситуации пред двете врати не липсваха. „Ботев” можеше да вземе трите точки и да се доближи максимално до Топ 6 през второто полувреме, когато Омар Косоко и Радослав Терзиев се разминаха с победното попадение от чисти ситуации.

През първото полувреме домакините имаха териториален превес най-вече благодарение на попътния на атаката им вятър. Това обаче не попречи на „канарчетата” да стигнат първи до гол. Тодор Неделев се възползва от зле изритана от вратаря на „моряците” топка и изведе Лъчезар Балтанов в наказателното поле, а капитанът с мощен шут в близкия ъгъл откри резултата – 0:1.

Две минути по-късно обаче, „зелено-белите” върнаха гола чрез централния си нападател Марек Кузма, който вкара на празна врата след успореден пас на Михаил Венков.

В 22-ата минута Фернандо Виана се пребори за топката пред наказателното поле, финтира противник и стреля, топката рикошира крак на защитник и намери външната страна на мрежата.

В 36-ата Иван Коконов можеше да вкара директно от корнер с помощта на вятъра, но Лазар Марин внимаваше и изчисти от голлинията.

До края на полувремето Георги Георгиев извади силен далечен шут на Даниел Георгиев, а пред другата врата Фернандо Виана не пое добре топката, за да излезе очи в очи с вратаря на „Черно море”.

На полувремето Николай Киров извади висящия с жълт картон Меледже Омнибес и пусна на негово място Омар Косоко. Именно французинът пропусна големия шанс за „жълто-черните”. В 53-ата минута той се озова на великолепна позиция в наказателното поле сам срещу вратаря, но ударът му мина на сантиметри встрани от лявата греда.

Шест минути по-късно отличен шанс се откри и пред Радослав Терзиев. Тодор Неделев центрира прекрасно от фаул, а централният защитник се размина с топката на по-малко от метър пред голлинията.

Единственият шанс за „моряците” след почивката бе в самото начало, когато отново след ъглов удар Траянов отклони топката към далечния ъгъл, където последна преграда отново бе Лазар Марин.

След равенството „Ботев” пропусна да скъси дистанцията от Топ 6, която остава 4 точки два кръга преди края на редовния сезон.

ЧЕРНО МОРЕ: 30. Войтех Щорм, 73. Ондрей Сукуп, 15. Траян Траянов, 6. Александър Цветков, 4. Михаил Венков – капитан, 84. Тодор Паланков, 3. Даниел Георгиев, 13. Иван Коконов (90′ 22. Пламен Николов), 17. Мартин Костадинов (85′ 97. Георги Минков), 70. Борислав Балджийски (67′ 21. Георги Илиев), 29. Марек Кузма

БОТЕВ: 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 4. Виктор Генев, 24. Лазар Марин, 14. Меледже Омнибес (46′ 20. Омар Косоко), 17. Лъчезар Балтанов – капитан, 25. Крум Стоянов (75′ 77. Милко Георгиев), 7. Фелипе Бризола (84′ 26. Радослав Апостолов), 8. Тодор Неделев, 9. Фернандо Виана

Съдия: Ангел Баялцалиев (София)

ж.к. Тодор Паланков, Траян Траянов, Георги Илиев (ЧМ); Меледже, Л. Марин (Бот)