Черноморец 1919 взе дербито на „акулите”

0

Черноморец 1919 победи ПСФК Черноморец, в дербито на „акулите” от „А” Областна футболна група. Възпитаниците на Нено Ненов се наложиха с категоричното 5:0. Срещата се проведе на първи помощен терен на стадион „Черноморец”.

Двубоят премина изцяло под диктовката на Черноморец 1919. През първото полувреме, обаче куп пропуски ги лишиха от доста солиден аванс. Вместо това, те се оттеглиха на почивката с преднина от само 1 гол. Точен след четвърт час игра бе Михаил Ралев. През втората част логичното се случи и попаденията заваляваха във вратата на ПСФК Черноморец. Жулиен Парушев удвои в 48-ата минута, а Ефтим Димитров направи аванса класически. До края на мача Жулиен Парушев бе точен още на два пъти (73-а и 78-а минути), оформяйки своя хеттрик и крайното 5:0.

Състав на Черноморец 1919: Я.Костадинов, Т. Стоев, Н. Авджиев, Р.Стоянов, Хр.Георгиев, Сл.Костенски, Р. Янков, Ж. Парушев, М. Ралев, С. Русев, Ефт.Димитров

Резерви:Д.Гочев, Т. Бачев, Ил.Иванов, П. Георгиев, П. Парушев, Ас. Джамбазов, Ил. Русев

Състав на ПСФК Черноморец: К. Куджуклиев, М. Георгиев, Г. Генов,П. Алексиев, Ем. Калинов, Ж. Янев, В.Стоянов, Ст. Узунов, Анг. Комитов, Б. Махмуд, Ст. Колев

Резерви: Д. Боянов, Н.Япраков, Цв.Терзиев,Ал. Факалиев, Св. Михалев, Пл.Граматиков, Д.Стойков