Черноморец размаза ПСФК-то с двуцифрен резултат

0

Черноморец 1919 разгроми ПСФК Черноморец в мач от III кръг на „А“ Областна футболна група. Воденият от Слави Костенски отбор не остави и нотка на съмнение в тоталното си превъзходство, побеждавайки със смазващото 10:0. Резултатът можеше да бъде и още по-изразителен, но куп пропуски и две греди попречиха това да се случи. С днешния успех Черноморец 1919 продължава да е лидер в класирането, с пълен актив от 9 точки и голова разлика 21:1.

Черноморец 1919 можеше да поведе след само 120 секунди игра, но ударът на Антон Атанасов срещна напречната греда. Все пак това се случи в 7-ата минута. Антон Атанасов намери пред наказателното поле Илия Иванов, който с прецизен изстрел откри резултата. След четвърт час игра, след центриране от корнер, топката стигна до Юлиян Николов, който от близко удвои аванса на своя отбор. 2 минути по-късно Илия Русев оформи класиката, след индивидуален пробив. В 24-ата минута Стефан Трайков центрира отдясно, а Антон Атанасов засече с глава за 4:0. Само 60 секунди след това отново той се възползва от хубаво извеждащо подаване на Илия Русев и без проблеми направи 5:0. В 34-ата минута Жулиен Парушев се възползва от асистенция на Стефан Трайков за 6:0. 2 минути след това Павел Парушев опита да центрира в наказателното поле, но топката спря много красиво в дясната сглобка за 7:0.

През втората част Черноморец 1919 видимо отпусна газта, но това не попречи да реализира нови 3 попадения. След час игра Илия Иванов изпълни хубаво фаул, но топката срещна напречната греда. В 70-ата минута Иван Тодоров бе изведен сам срещу вратаря и много технично го прехвърли за 8:0. Четвърт час преди края на мача Михаил Ралев пусна към Илия Русев, който покачи на 9:0. Двуцифреният резултат бе оформен 180 секунди по-късно. Жулиен Парушев центрира от корнер, а Петър Кънчев с глава прати топката в мрежата за крайното 10:0.

Състав на Черноморец 1919: Тотев, Колев, Ненов, Георгиев, П. Парушев, Иванов, Николов, Ж. Парушев, Трайков, Русев, Атанасов

Резерви: Желев, Велиев, Ралев, Алексиев, Тодоров, Кънчев, Костенски

Състав на ПСФК Черноморец: Ангелов, Калинов, Василев, Стаматов, Костов, Симеонов, Георгиев, Махмуд, Делчев, Тальонов, Бургазлиев

Резерви: Михалев, Терзиев, Бързилов, Златев, Апостолчев, Николов, Узунов