Черноморец громи пред погледа на национален селекционер, заря ознаменува успеха (ВИДЕО)

0

Черноморец записа летящ старт на новия сезон в „А” Областна футболна група. „Акулите” изиграха великолепен мач срещу Равда, който спечелеха с повече от категоричното 7:1. Въпреки предстоящия мач на националния отбор на България срещу Холандия, срещата на бургазлии предизвика сериозен зрителски интерес. Сред хората по трибуните беше забелязан и селекционерът на България U19 Ангел Стойков, който е и бивш наставник на Черноморец. Успехът на „сините” пък отпразнуван от феновете на отбора с красива, озарила небето над ст. „Черноморец” .

Целият двубой премина при тотална доминация на Черноморец. Възпитаниците на Слави Костенски за секунда не оставиха съмнение в превъзходството си и, ако не бяха няколко сериозни пропуска, победата можеше да има двуцифрено измерение. Още в 7-ата минута Жулиен Парушев стреля опасно, но до дясната греда. Мощен изстрел на Християн Георгиев пък бе избит от Стоян Стоянов. Петър Кънчев стреля атрактивно със задна ножица, но не успя да намери целта. Все пак, в 28-ата минута логичното се случи. Илия Русев отбеляза изключително красиво попадение, като от границата на наказателното поле „обра паяжините” на горния ляв ъгъл на вратата на гостите. В 35-ата минута Стефан Трайков намери на чиста позиция Жулиен Парушев, който удвои аванса на домакините.

През второто полувреме головете във вратата на Равда „заваляха”. В 50-ата минута Петър Кънчев засече с глава центриране отдясно, оформяйки класическото 3:0. Стефан Трайков пропусна на празна врата с глава, а малко по-късно Илия Русев нацели лявата греда. В 72-ата минута Иван Капитанов намери в наказателното поле Жулиен Парушев, който покачи на 4:0. В 77-ата минута завърналият се след дълго лечение на контузия Антон Атанасов засече с глава центриране на Стефан Трайков за 5:0. Само 120 секунди по-късно с мощен изстрел под гредата Жулиен Парушев направи 6:0, оформяйки своя хеттрик. Антон Атанасов пък в 81-ата минута се възползва от хубав пас на Стефан Трайков за 7:0. В 84-ата минута футболистите на Равда стигнаха до почетно попадение, оформяйки крайното 7:1.

Състав на Черноморец: Даниел Желев, Павел Колев, Стоян Ненов, Християн Георгиев, Михаил Ралев, Кемал Велиев, Юлиян Николов, Жулиен Парушев, Илия Русев, Стефан Трайков, Петър Кънчев

Резерви: Борислав Тотев, Павел Парушев, Иван Капитанов, Иван Тодоров, Антон Атанасов, Илия Иванов

Състав на Равда: Стоян Стоянов, Константин Мутлов, Маргарит Маргаритов, Диян Колев, Румен Чолаков, Пламен Въляшков, Тони Дерменджиев, Станчо Петров, Станимир Стоилов, Христо Цаков, Станко Минев

Резерви: Теодор Кусев, Ангел Димитров, Христо Рачев, Тодор Горенов, Георги Харизанов, Андон Дуков, Петър Бакалов