ЦСКА 1948 изхвърча от Купата на България след драма с дузпи

0
-
-

ЦСКА 1948 отпадна от турнира за Купата на България, след като загуби от Хебър (Пазарждик) с 9:10 след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата завърши наравно 1:1. Георги Георгиев откри за домакините в 11-ата минута, а в 19-ата Кирил Котев изравни.

Първата част определено предложи повече футболни емоции на терена. В 11-ата минута Георги Георгиев откри резултата за домакините от Пазарджик. Последваха няколко контраатаки на „червените“. В 18-ата минута Давид Стоянов пусна дълъг пас към Кирил Котев, който стреля към вратата на Хебър, но вратарят на „зелените“ изби топката към корнера. От последвалия ъглов удар Котев успя да засече топката с глава и изравни. До края на първата част ЦСКА 1948 доминираше на терена, но така и не успя да поведе в резултата.

През второто полувреме играта се развиваше предимно в центъра. Най-спорният момент дойде в 77-ата минута, когато имаше съмнения, че трябва да бъде осъден двоен удар, след като Котев върна топката към Христо Бахтарлиев и армейският страж я улови.

След последния съдийски сигнал последва изпълнение на дузпи. Двата отбора си отбелязаха по 10 наказателни удари, като пропуски за ЦСКА 1948 направиха Кирил Котев и Денис Пидев.

Стартов състав на ЦСКА 1948: 1. Христо Бахтарлиев, 3. Давид Стоянов, 15. Христо Митев, 6. Кирил Котев, 7. Милен Иванов  (8. Ивайло Цветков), 22. Веселин Васев, 99. Андон Гущеров, 77. Николай Хаджииванов, 10. Томислав Павлов, 9. Калоян Бонев (32. Спас Спасов)

Източник и снимка: cska1948.bg