ЦСКА-София и Левски поделиха по точка (ВИДЕО)

0

Отборите на ЦСКА-София и Левски поделиха по точка във „Вечното дерби“. Двата тима завършиха наравно 1:1 пред близо 25 000 зрители. Преднина на „сините“ даде Нар, а „червените“ отговориха чрез Преслав Йорданов.

Срещата започна с натиск на символичните домакини от ЦСКА-София. „Червените“ съумяха да владеят положението на терена през почти първите 20 минути. Най-добрата им ситуация се откри в 7-ата минута.

[sociallocker id=5830]

Рубен Питно стреля силно под гредата от над 23 метра, но Боян Йоргачевич със сетни усилия изби в корнер. Отново Пинто в 9-ата минута имаше възможност, но този път стреля далеч от целта.

Първото положение за Левски се откри пред Аденинджи в 33-ата минута. Негов удар по земя мина много далеч от вратата. Минута по-късно обаче „сините“ откриха. Това се случи след  груба грешка на Рафа Перес. Португалецът не успя да овладее, Прохазка отне и изведе Аденинджи, който от своя страна намери непокрития Франсис Нар, за последния не беше проблем сам срещу Китанов да открие резултата.

През втората част опасните ситуации пред двете врати тотално отсъстваха. Костадинов в 70-ата минута пропусна отлична възможност. След контраатака на Левски, Георги Костадинов се озова сам срещу Китанов, но предпочете да стреля, а не да подаде към непокрития Сашо Александров.

„Червените“ съумяха да изравнят в 78-ата минута. Стражът на Левски Боян Йоргачевич фаулира Преслав Йорданов и съдията отсъди 11-метров наказателен удар. От бялата точка фаулираният  Йорданов не пропусна и направи резултата 1:1.

Влезлият като резерва Виктор Генев можеше да донесе победата на своя тим, но негов удар с глава след пряк-свободен удар в добавеното време мина на метър от дясната греда.

В последната минута контраатака на ЦСКА-София приключи с жълт картон за симулация в наказателното поле на Диого Виана.  След тази среща Левски остава на върха с 24 точки, ЦСКА-София е с 18 точки на трета позиция.

Състав на ЦСКА-София: 12. Георги Китанов, 3. Антон Недялков, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Рафаел Перез, 11. Станислав Манолев, 7. Диого Виана, 20. Петрус Бумал, 21. Руи Педро, 6. Рафаел Пинто, 26. Густаво Кулма, 18. Александър Георгиев

Резерви: Конов, Дюлгеров, Десподов, Малинов, Йорданов, Станоев, Колев

Старши треньор: Едуард Йорданеску

Състав на Левски: 29. Боян Йоргачевич, 3. Димитър Пиргов, 5. Ал. Др. Александров, 7. Франсис Нар, 8. Джереми Де Нойер, 14. Веселин Минев, 15. Роман Прохазка, 17. Бабатунде Адениджи, 25. Ал. Ем. Александров, 27. Мехди Бурабия, 70. Георги Костадинов

Резерви: Чворович, Лукин, Сандберг, Генев, Деза, Краев, Аниете