ЦСКА записа антирекорд срещу Ботев (Пд)

0

ЦСКА записа антирекорд в домакинствата си срещу Ботев Пд. За първи път в историята армейците не успяват да победят в 3 поредни срещи на свой терен този съперник, пише „Тема спорт“. И трите двубоя завършиха наравно – 0:0 на 10 април 2015 г., 0:0 на 28 февруари 2017 г. и 1:1 сега. Преди това червените в два случая бяха записвали по две поредни равенства, а през 1985 и 1986 г. губят и два последователни пъти (0:1 и 2:3).

Втори автогол в полза на ЦСКА бе отбелязан през този сезон. След Кохей Като от Берое (3:0) сега и Лазар Марин от Ботев Пд (1:1) порази своята мрежа срещу армейците.

Червените вече 14 шампионатни мача нямат загуба (10-4-0).

За първи път през този сезон бе отсъдена дузпа срещу ЦСКА. Армейците пък са имали само една в своя полза – при 6:2 над Ботев Пд в Коматево, реализирана от Каранга.

В последните си 4 домакинства ЦСКА е реализирал преди почивката само в една среща – срещу Славия (1:0) чрез Тиаго в 24-ата минута. Армейците не вкараха през първите 45 минути на Дунав (3:0), Пирин (0:0) и сега на Ботев.

Червените са реализирали точно 20 гола през вторите полувремена в шампионата и 16 преди почивката.

След като Каранга пропусна двубоя с Ботев, вече само Бодуров и Тиаго са играли във всеки един от 16-те мача в елита този сезон. С най-много минути е Бодуров – 1435.

[sociallocker id=5830] Абонирайте се за канала ни в youtube , за да виждате първи всички нови видео репортажи! Благодарим! https://www.youtube.com/kotasport [/sociallocker]