Царско село удари Локо (Пд) (СНИМКИ)

0

Царско село победи на своя стадион Лoкомотив (Пловдив) с 3:2 в контролна среща. Преди двубоя футболистите на двата отбора почетоха паметта на легендарния футболист на „черно-белите“ и националния отбор на България Аян Садъков, който почина в събота.

„Смърфовете“ поведоха в резултата още в 8-ата минута с гол на Мартин Камбуров след извеждащо подаване на Бедиме. В 39-ата минута футболистите на Царско село изравниха за 1:1. Три минути по-късно играчите на Войн Войнов поведоха с 2:1 след попадение на Веселин Марчев, възползвал се от подаване на Мартин Камбуров. В последната минута на първата част Царско село изравни с гол от дузпа.

Второто полувреме започна с двуостра игра и в 55-ата минута Веселин Марчев стреля опасно, но вратарят на домакините отби удара му. Футболистите на Царско село стигнаха до успеха в 82-ата минута. След неразчетено връщане към Илко Пиргов топката попадна във футболисти на домакините Светослав Диков, който вкара гол и донесе победата на своя тим за 3:2.