Фрегата със сребро от Купа „България“

0

“Фрегата” спечели сребърните медали на завършилия турнир за Купа “България” при юношите младша

[sociallocker id=5830]

възраст.

Три победи в предварителната група “А” над отборите на “Албатрос”Бургас с 21:14 , над Шумен с 25:6 и над Добруджа с 22:13. На полуфинала победа над домакина Кубрат с 30:17.

Финалът се оказа се оказа единствения мач на турнира между равностойни съперници. Отборът на “Локомотив” Мездра също спечели безпроблемно групата си, както и полуфиналната си среща. Размяна на голове във всяка врата до 7:7 в 17 минута, когата “Локо” вкара четири безответни гола, след като нашите момчета пропускаха пред тяхната врата. Крайният резултат на полувремето дойде при 8:12. През второто полувреме проуските се увеличиха след 5-6 греди, 4 непростими пропуски при самостоятелни пробиви, както и повече от дузина добри прояви на вратаря на “Локо”. Сирената прозвуча при 19:24.

В идеалната седмица попаднаха Наско Грозев – най-добър ляв гард, който бе определен и за голмайстор на турнира с 34 попадения, Атила Хасан – най-добър десен гард.

На юношите младша предстои участие в Зоналното първенство, турнира “Димитър Гурбалов” на 22-23 април, като турнира се очертава да бъде много силен, имайки впредвид подадените заявки за участие, както и най-важната проява за 2017г. – домакинство на Държавния финал от 16 до 18 юни, където със сигурност ще бъде атакувана титлата.