Фрегата започна годината със загуба, спорно съдийство спомогна за поражението

0
-
-

Шампионите стартираха пролетния дял от първенството с гостуване на негостоприемния терен на “Пирин”

[sociallocker id=5830]

Гоце Делчев, като допусна загуба с 23:27 /8:16/.

Равностойно вървеше мача до 7:7, когато домакините вкараха 7 безответни гола. Разликата дойде поради няколкото двуминутни отстранявания на момчетата на Никола Добрев. Отстранявания, които може да се определят като нормални, стига да се уеднаквяваха с нарушенията на домакините, които за същите получаваха само предупреждения. Полувремето дойде при 8:16.

Второто полувреме не започна добре за “Фрегата” и разликата набъбна до 10 гола за “Пирин”. Изключителен мач на вратарят на домакините, който имаше огромен принос за разликата между двата отбора. Дискусионно решение на съдийската двойка относно нарушение на вратаря на домакините за нарушение срещу наш състезател, което не беше дисквалификация, а само двуминутно отстраняване, взриви пейката и щаба на “Фрегата”. В крайна сметка нашите момчета се вдигнаха на финален щурм, който доведе само до крайното 23:27.

Следващият мач на “Фрегата” е срещу “Чардафон” Габрово е на 5 февруари от 14.00ч в спортна зала “Младост”.