0
1
-
-

Спартак (Варна) победи Калиакра с 2:0 в мач от 18-ия кръг на Североизточната Трета лига на стадион „Локомотив“. Срещата се игра пред повече от 350 зрители. Двубоят бе дебютен за треньора на варненци Енгибар Енгибаров. Домакините установиха превес още отначало, играеха по-често с топката и търсеха фланговите атаки.

В 38-ата минута Васко Боев откри. Халфът се намираше малко вляво от голямото наказателно поле, когато шутира мощно с левачката и за радост на публиката топката се заби под гредата – 1:0. В 45-ата минута спартаклии пропуснаха да удвоят аванса си, тъй като Георги Димитров изтърва дузпа. В 70-ата минута Гошо Димитров постави точка на спора и се реабилитира за изпуснатата дузпа, след като получи перфектен пас от Славомир Събков, изпревари вратаря и насочи кълбото в мрежата – 2:0.