УНИКАЛНИ! Ангел Стойков и неговите „лъвчета“ отнесоха Босна и са на Евро 2017

0
-
-

България U19 се класира на Евро 2017 в Грузия. Ангел Стойков и неговите „лъвчета“ си заслужиха участието на големия форум по абсолютно безапелационен начин. В първите два мача от Елитния кръг във Франция те завършиха наравно с Израел и биха с 2:1 домакините. В днешния мач с Босна и Херцаговина родните национали трябваше задължително да спечелят, за да се класират на Европейското. И те го направиха по възможно най-убедителния начин. Успех с 3:1 и „трикольорите“ вече могат да насочат мислите си към Грузия. Те спечелиха своята група с актив от 7 точки, а единствено първият се класираше.

България започна ударно мача. В 4-ата минута Хушич фаулира Тонислав Йорданов в наказателното поле, за което главният арбитър отсъди дузпа. От бялата точка Георги Русев бе безкомпромисен за 1:0. Последва натиск на символичните гости, но Сулич и Жерич не намериха очертанията на вратата. Наумов пък трябваше да се намесва решително след изстрели на Желич и Станич. В 27-ата минута и късметът помогна на „лъвчетата“, след като удар на Сулич срещна гредата. 120 секунди по-късно България удвои аванса си. Русев центрира от фаул, а Калоян Кръстев засече за 2:0. Жерич можеше да намали изоставането на своя отбор, но пропусна. И когато полувремето изтичаше, в първата минута на даденото продължение България нанесе третия си удар. Отново Калоян Кръстев попадна в прегръдките на съотборниците си, след като се възползва от пас на Асен Чандъров и с прецизен удар не остави шансове на босненския страж Маркович, оформяйки класиката в резултата – 3:0.

Втората част започна с опасен изстрел на Мустеданажич, спасен с вещина от Наумов. Удари на Демирович и Станич пък бяха блокирани. България отговори с шут на Тонислав йорданов, спасен от Маркович. Последваха силни минути за Босна, но Хаджич и Биелич пропуснаха изгодни ситуации. Натискът обаче резултат в 64-ата минута. Хаджич намери Демирович, който намали изоставането на своя отбор. Кръстев можеше да възстанови аванса от 3 гола на България, но Маркович спаси. В 83-ата минута Станич стреля неточно от фаул. В заключителните минути удар на Демирович бе блокиран, а Станич и Хаджич не намериха целта. Така, след 3:1, Ангел Стойков и неговите „лъвчета“ можеха да започнат празненствата!

Състав на България: 1. Даниел Наумов – ж.к., 2. Андреа Христов – ж.к., 5. Ангел Лясков, 5. Петър Генчев, 7. Ивайло Найденов (32′ – Ковачев), 8. Георги Янев, 9. Тонислав Йорданов (80′ – Добрев), 10. Георги Русев, 15. Петко Христов, 16. Калоян Кръстев – ж.к., 21. Асен Чандъров (57′- Климентов)

Състав на Босна и Херцаговина: 1. Маркович, 2. Хушич, 4. Станич, 5. Шербесич, 6. Биелич – ж.к., 7. Сулич (36′ – Хаджич), 8. Жерич (79′ – Чавар), 10. Мустеданажич (65′ – Мустафич), 11. Демирович – ж.к., 13. Миличевич – ж.к., 14. Никич – ж.к.