Умопомрачителен бонус за Реал (М) при титла и Шампионска лига

0

Президентът на Реал Мадрид Флорентино Перес е приготвил бонус от 40 млн. евро, с който да мотивира футболистите да триумфират както в Примера, така и в Шампионска лига, предава изданието AS. Последният път, когато „кралския клуб” печели и двете надпревари в една година е през сезон 1957-1958 г.

Реал вече спечели 32,2 милиона от Шампионска лига и в случай на краен успех в турнира в касата на испанците ще се влеят още 15 млн. евро.

Ако Реал постигне целта си, тогава 36 милиона ще бъдат разделени между 24 играчи на тима (1,5 млн. евро за всеки), 2 млн. ще прибере треньорът Зинедин Зидан, а останалите 2 млн. ще бъдат разпределени между останалите в треньорския щаб, както и 11 играчи от втория тим и също така персонала.

В първия полуфинал на Шампионска лига Реал спечели на свой терен срещу Атлетико и е почти сигурно на финал в Кардиф. В Примера дивисион „белия балет” дели първото място с Барселона, но е с мач по-малко.

Източник: novsport.com

Снимка: twitter.com/realmadrid