Терминатора поведе Созопол към победа над Спартак (Пл)

0

Созопол победи като домакин Спартак (Плевен) в мач от XXIV кръг на Втора лига. „Небесносините“ се наложиха с 3:1. Успехът не дойде никак лесно, макар възпитаниците на Румен Димов да превъзождаха опонента си през почти целия мач. Те поведоха през първото полувреме, но гостите изравниха в 73-ата минута. Голът на успокоението падна в 82-ата минута и бе дело на Деян Христов. Отново Терминатора бе замесен и в третия гол, паднал в продължението на мача, дело на Якуб Идризов.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините. Головите положения пред вратата на Спартак, обаче бяха малко. Все пак натискът даде резултат в 18-ата минута. Мустафа Мустафа центрира от фаул в наказателното поле, където Ангел Делчев засече с глава за 1:0. До края на полувремето превъзходството на морския тим продължи, но до нов гол не се стигна. Отборът от Плевен пък имаше само един неточен удар на Рангел Абушев.

През втората част гостите успяха да поизравнят играта. В началото, обаче това не доведе до сериозни заплахи за Мартин Теменлиев. Влезлият като резерва Станимир Баев можеше да се разпише, но далечният му удар премина до дясната греда. След заучено изпълнение на корнер, Деян Христов стреля на сантиметри до лявата греда. В 73-ата минута плевенчани успяха да изравнят с първата си по-опасна атака. След центриране отдясно, Георги Чакъров засече с глава за 1:1. Созопол успя да отговори бързо на предизвикателството и в 82-ата минута  отбеляза втори гол. Деян Христов бе изведен сам срещу вратаря и с прецизен удар покрай него прати топката в мрежата за 2:1. Крайното 3:1 бе оформено в 3-ата минута на даденото продължение. Деян Христов стреля, вратарят изби, но топката попадна у Якуб Идризов. Последният от близко и на празна врата нямаше проблем да реализира.

Състав на Созопол: М. Теменлиев, Анг. Делчев, Г. Петров, Д. Андреев, Ив. Янчев, Кр. Пешов, Кр. Тафраджийски, М. Сечков, М. Мустафа, Ст. Мантаров, Як. Идризов

Резерви: Св. Нотев, Л. Илиев, Б. Борисов, Д. Христов, М. Георгиев, Ст. Митев, Ст. Баев

Състав на Спартак (Пл): Д. Пантев, Цв. Радев, Т. Тодоров, К. Озеи, Ст. Христов, К. Гади, Г. Чакъров, Д. Буров, М. Митов, Ст. Георгиев, Р. Абушев

Резерви: М. Орлинов, Н. Мицански, Бр. Барбоса, Г. Янев, В. Попчев, Р. Нанителамио, Гр. Долапчиев