Страхотен Нефтохимик с драматично равенство срещу шампиона (ВИДЕО)

0

Нефтохимик направиха поредния си чудесен мач от пролетния дял на шампионата. „Шейховете“ играха

[sociallocker id=5830]

повече от равностойно като домакини на Лудогорец, като имаха своите шансове дори и да спечелят. Фамозен гол на Марселиньо в края не успя пречупи водения от Христо Янев тим. Бургазлии реагираха светкавично и минута преди края на редовното време успяха да изравнят с гол на резервата Илия Миланов. Срещата бе от междинния XXII кръг на Първа лига. Тя бе изгледана от около 2500 зрители. Авторът на единственото за Лудогорец попадение изигра своя 150-и мач в българското първенство. Нефтохимик пък продължава без загуба през пролетта.

Двубоят очаквано започна с по-активна игра на Лудогорец. След няколко опасни слизания към вратата на домакините, именно Нефтохимик можеше да открие. Галин Иванов засече с глава центриране от фаул, но над вратата. Отново той опита да затрудни Владо Стоянов с далечен удар, но топката премина до лявата греда. Марселиньо центрира към Вандерсон, който с глава отправи параболичен удар, но топката мина над напречната греда. След четвърт час игра Марселиньо направи чудесен пробив и стреля от малък ъгъл, но Янко Георгиев улови. В ответната атака Галин Иванов направи уникален пропуск. Той остана сам срещу вратаря, но Стоянов отрази удара му. Марселиньо осъществи добър пробив, но стреля изключително неточно. В заключителните минути на полувремето стана доста интересно. Грънчов засече с глава центриране от фаул, но неточно. Минев намери отлично в наказателното поле Кампаняро, който от стреля от воле. Янко Георгиев обаче показа страхотен рефлекс и изби. В следващата ситуация Кешеру опита да прехвърли вратаря на домакините, но не намери целта. В даденото 1-минутно продължение „орлите“ като по чудо не отбелязаха. Марселиньо укроти топката на Вандерсон, който от непосредствена близост стреля над вратата.

В началото на втората част домакините имаха претенции за дузпа, но Николай Йорданов не отсъди такава. Георги Вълчев пък нанесе силен изстрел, но Стоянов спаси. Върджил Мисиджан бе изведен хубаво в наказателното поле, но Янко Георгиев успя да го изпревари и да улови. В 64-ата минута Ранди Онуоха изпълни хубаво фаул, но Стоянов успя да хване топката. В 66-ата минута Клаудио Кешеру се извиси и засече с глава центриране отдясно, но топката премина малко над вратата. Марселиньо изведе Мисиджан в наказателното поле, Янко Георгиев не разчете излизането, но в крайна сметка се стигна само до корнер. В 72-ата минута родният шампион направи фрапантен пропуск. Вандерсон изведе чудесно Кешеру, чийто удар бе спасен от вратаря на Нефтохимик. Топката попадна отново у Вандерсон, който за втори път намери Кешеру, този път на границата на вратарското поле. Нападателят насочи топката към опразнената врата, но Янко Георгиев се хвърли самопожертвувателно и отново спаси. Удар на Марселиньо от удобна ситуация пък бе блокиран. В 78-ата минута обаче бразилецът с български паспорт откри резултата с гол шедьовър. Той овладя около дъгата на наказателното поле и с бомбен изстрел прати топката в горния десен ъгъл за 0:1. Пауло стреля от далеч, но Георгиев улови. 2 минути преди края на мача Дюлгеров центрира от фаул, настана разбъркване в наказателното поле, но гостите изчистиха в корнер. Секунди по-късно, след неговото изпълнение, Владо Стоянов увисна, а Илия Миланов засече в мрежата за 1:1.

Състав на Нефтохимик: 1. Янко Георгиев, 6. Виктор Хомей – ж.к., 3. Георги Хашев – ж.к., 25. Ангел Грънчов, 17. Ранди Онуоха – ж.к., 8. Николай Дюлгеров, 6. Георги Вълчев, 13. Йордан Йорданов – ж.к. (86′ – 15. Живко Петков – ж.к.), 10. Галин Иванов – ж.к. (77′ – 71. Илия Миланов), 7. Иван Вълчанов, 11. Владислав Романов

Резерви: 33. Ивайло Василев, 71. Илия Миланов, 2. Костадин Велков, 32. Любомир Божинов, 24. Костадин Хазуров, 15. Живко Петков

Състав на Лудогорец: 21. Владислав Стоянов, 25. Йордан Минев, 8. Лукас Саша – ж.к., 27. Козмин Моци, 5. Хосе Паломино, 18. Светослав Дяков, 84. Марселиньо, 10. Густаво Кампаняро (66′ – 11. Кишада), 93. Върджил Мисиджан – ж.к. (73′ – 37. Жоао Пауло), 88. Вандерсон, 28. Клаудиу Кешеру – ж.к. (82′ – 12. Абел Анисе)

Резерви: 33. Ренан, 19. Александър Василев, 92. Джоди Лукоки, 37. Жоао Пауло, 11. Кишада, 12. Абел Анисе, 98. Светослав Ковачев